Zawory różnicowe

Nowoczesne systemy grzewcze cechują się niezawodnością i dużą wydajnością. O ile, oczywiście, zastosowano w nich elementy i akcesoria ściśle dedykowane dla danych rozwiązań. Jednym z dodatków zwiększających precyzję działania systemów CO są zawory różnicowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu system może bez obsługowo przestawiać się z trybu pracy grawi...

Nowoczesne systemy grzewcze cechują się niezawodnością i dużą wydajnością. O ile, oczywiście, zastosowano w nich elementy i akcesoria ściśle dedykowane dla danych rozwiązań. Jednym z dodatków zwiększających precyzję działania systemów CO są zawory różnicowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu system może bez obsługowo przestawiać się z trybu pracy grawitacyjnego na wymuszony. W niniejszej kategorii przestawiamy najbardziej polecane zawory różnicowe, które zostały wytworzone przez znanych producentów.

Zawory różnicowe — jakie mają zastosowanie w praktyce?

Zawory różnicowe stanowią niewielki element dodatkowy, który posiada dwie tuleje z możliwością wkręcania. Łączy on dwie rury w systemie grzewczym. Posiada charakterystykę zaworu normalnie otwartego, co sprawia, iż element automatycznie otwiera się w momencie zaprzestania pracy pompy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wykorzystanie efektu grawitacyjnego Zwiększa to efektywność pracy i zapewnia nieprzerwane działanie systemu nawet w przypadku niefunkcjonującej pompy. Zawory, przedstawione w tej kategorii, stanowią cenny element systemu CO, który jest istotny w przypadku pojawienia się awarii. Zaprezentowane przez nas produkty są idealnym narzędziem do utrzymania stabilnej temperatury w Twoim układzie grzewczym.

Parametry zaworów różnicowych — ciśnienie robocze elementów

Jedną z kluczowych cech zaworów różnicowych jest ich niezawodność. Zaprojektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu, te zawory są wykonane z wysokiej jakości materiałów niepodatnych na pękanie. Instalacja tych zaworów jest szybka i łatwa. Możesz zainstalować je samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalisty, który z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem sprawnie i bezproblemowo. Wybierając zawór różnicowy, warto zwrócić uwagę na:

 • średnicę otworów,

 • parametry ciśnieniowe (dopuszczalne),

 • wartość ciśnienia podczas pracy w pozycji otwartej,

 • przekrój przepływu,

 • obecność certyfikatów potwierdzających niezawodność.

Bezpieczeństwo systemów i niezawodność pracy zaworów różnicowych

Oprócz konieczności podtrzymania ciepła, zawory chronią także przed przegraniem się całej instalacji. Element spełnia funkcję swoistego bezpiecznika, który zapobiega powstawaniu skrajnych temperatur. Zbyt duże ciepło uwalniane do obiegu generuje wyższe ciśnienie, co mogłoby spowodować niekorzystne naprężenia w instalacji. W niektórych przypadkach taka zmiana ciśnienia może wywoływać problemy ze sprawnym użytkowaniem baterii łazienkowych czy kuchennych. Zawory montowane są tam, gdzie wykorzystuje się pompę cyrkulacyjną. Można zatem wskazać, że niewielkie elementy mają charakter przede wszystkim zabezpieczający. Muszą także podtrzymywać pracę systemu w przypadku usterek technicznych. Podczas montażu zaworu należy zwrócić uwagę na kierunek strzałki lub innego oznaczenia zawartego na obudowie (korpusie) produktu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi produktami dostępnymi poniżej. Na kartach produktowych odnajdą państwo wszystkie najważniejsze cechy zaworów.

 

Więcej

Zawory różnicowe Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • 54,50 zł W magazynie

  Zawór różnicowy 1" jest bardzo ważnym elementem składowym w instalacji CO. 

  54,50 zł
  W magazynie
 • 58,90 zł W magazynie

  Zawór różnicowy jest bardzo ważnym elementem składowym w instalacji c.o. Zawór wodny różnicowy jest przeznaczony do współpracy z instalacją CO z wymuszonym obiegiem wody - pompą cyrkulacyjną. Jego zadaniem jest automatyczne przełączanie z obiegu grawitacyjnego (pompa wyłączona, zawór otwarty) na wymuszony (pompa włączona, zawór zamknięty).

  58,90 zł
  W magazynie
 • 75,10 zł W magazynie

  Zawór różnicowy w instalacji c.o. jest bardzo ważnym elementem składowym. Zawór wodny różnicowy jest przeznaczony do współpracy z instalacją CO z wymuszonym obiegiem wody - pompą cyrkulacyjną. Jego zadaniem jest automatyczne przełączanie z obiegu grawitacyjnego (pompa wyłączona, zawór otwarty) na wymuszony (pompa włączona, zawór zamknięty).

  75,10 zł
  W magazynie
 • 84,50 zł W magazynie

  Zawór różnicowy jest bardzo ważnym elementem składowym w instalacji CO. Zawór wodny różnicowy jest przeznaczony do współpracy z instalacją CO z wymuszonym obiegiem wody - pompą cyrkulacyjną. Jego zadaniem jest automatyczne przełączanie z obiegu grawitacyjnego (pompa wyłączona, zawór otwarty) na wymuszony (pompa włączona, zawór zamknięty).

  84,50 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów