Ogrzewacze elektryczne

Ciepła woda w kranie to podstawa. W niektórych przypadkach doprowadzenie gorącej wody z sieci, czy też zamontowanie dużych grzejników lub kotłowni nie jest możliwe. W takich sytuacjach istotnym rozwiązaniem okazują nie ogrzewacze elektryczne, dzięki którym można uzyskać ciepły strumień wody bez konieczności dokonywania znacznej przebudowy instal...

Ciepła woda w kranie to podstawa. W niektórych przypadkach doprowadzenie gorącej wody z sieci, czy też zamontowanie dużych grzejników lub kotłowni nie jest możliwe. W takich sytuacjach istotnym rozwiązaniem okazują nie ogrzewacze elektryczne, dzięki którym można uzyskać ciepły strumień wody bez konieczności dokonywania znacznej przebudowy instalacji wodnej. W poniższej kategorii przedstawiamy elektryczne ogrzewacze wodne, które są obecnie dostępne w naszym asortymencie. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym katalogiem dostępnym na niniejszej stronie.

Ogrzewacze wody elektryczne i ich przeznaczenie

Ogrzewacze wody elektryczne są urządzeniami przeznaczonymi do podgrzewania przepływającej cieczy. Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje sprzętów: gazowe oraz elektryczne. Pierwszy podtyp wymaga poprowadzenia oddzielnej instalacji gazowej, co w wielu przypadkach jest zadaniem mocno problematycznym. Znacznie wygodniejszą opcją, wymagającą dostępu do stałego źródła zasilania, są ogrzewacze do wody elektryczne. Kolejną ich funkcją jest utrzymywanie odpowiedniej wartości temperaturowej cieczy — tak, aby z gorącej wody można było skorzystać bez konieczności ponownego jej grzania. W zależności od potrzeb konsumenta czy też przeznaczenia nieruchomości — podgrzewacze mogą być dobierane w wielu różnych konfiguracjach. Wyróżnia się m.in. tradycyjne urządzenia o mocy 3500 W, jak i sprzęty cechujące się wyższymi parametrami, np. 5500 W.

Możliwości posiadane przez ogrzewacze do wody elektryczne

Większość podstawowych urządzeń grzewczych ma przepływową charakterystykę pracy. Oznacza to, że ciecz wędrująca przez komponenty urządzenia zostaje podgrzana do ustalonej wartości. Dzięki takiemu zastosowaniu można zainstalować podgrzewacz do zaopatrywania w wodę kilku urządzeń jednocześnie — kranu, zlewu, prysznica. Ogrzewacz elektryczny cechuje się:

  • stosunkowo niską cenę urządzenia — w porównaniu np. do gazowych alternatyw;

  • automatycznym systemem włączania i wyłączania;

  • niewielkimi gabarytami obudowy, które można łatwo zamaskować;

  • wyposażeniem w zawory do zmiany wartości temperatury, jaką chcemy uzyskać;

  • uniwersalnością zastosowań w łazience, kuchni czy innych pomieszczeniach.

Ogrzewacz elektryczny posiada niekiedy także dodatkowy osprzęt, np. w postaci samoczyszczącego się perlatora. Z uwagi na odizolowanie elementów układu elektrycznego w obudowie, przy przypadkowym polaniu wodą nie zachodzi ryzyko zwarcia czy porażenia prądem. Ogrzewacz elektryczny może mieć również dodatkowy zbiornik z dostępną, podgrzaną już wodą do natychmiastowych zastosowań. Dlaczego warto wybrać ogrzewacze wody elektryczne? To sprawdzony sposób na zaopatrzenie pomieszczenia w gorącą wodę — szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania junkersów czy piecyków gazowych.

Ogrzewacz elektryczny — dostępne modele

Jakie ogrzewacze do wody elektryczne posiadamy w asortymencie? Są to przede wszystkim urządzenia przepływowe, ale również i pod umywalkowe podgrzewacze wody, które mogą zostać estetycznie wkomponowane w przestrzeń łazienkową. W katalogu posiadamy również wymienniki wiszące do kotłowni, duże ogrzewacze ze zbiornikami nawet 80 litrowymi, a także szereg elementów techniczno-instalacyjnych: przełączniki, słuchawki prysznicowe, wylewki baterii i szereg innych produktów. Dysponujemy produktami posiadającymi wysoką jakość komponentów. Są to m.in. grzałki wykonane z miedzi, wzmocnione systemy uszczelkowe czy też nowoczesne termostaty kapilarne.

W ofercie posiadamy obecnie kilka rodzajów tego typu urządzeń. Przykładem jest standardowy elektryczny ogrzewacz Galmet Cubus SG. Jest to urządzenie pojemności 10 litrów, które standardowo montowane jest pod umywalkami. Inna wersja tego urządzenia stosowana jest nad umywalkami (jest to ogrzewacz bezciśnieniowy). W ofercie posiadamy także urządzenia o większej pojemności, w tym montowane w pozycji pionowej ogrzewacze Mister WJ, które mają standardową pojemność 40, 60 lub nawet 80 litrów (cena uzależniona jest od pojemności). W ofercie znajduje się także bardzo innowacyjny ogrzewacz wody Nordic 2000, który posiada specjalną grzałkę nurkową zwiększającą tempo podgrzewania wody oraz specjalny termostat kapilarny. Tego typu elektryczne ogrzewacze wody mogą być używane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i różnego rodzaju pomieszczeniach użytkowych.

Więcej

Ogrzewacze elektryczne Jest 21 produktów.

Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów