Kurki, zaworki kątowe

Jeśli szukasz zaworu do pralki, zmywarki, czy podłączenia wężyka do baterii to właśnie tu znajdziesz odpowiedni.
Polecamy zawory kątowe kulowe oraz grzybkowe. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowy filtr.

Jeśli szukasz  zaworu wypływowego - kran lub kurek - do zimnej wody to także tutaj go znajdziesz.

Kurki i zawory kulowe są niezbędnymi eleme...

Jeśli szukasz zaworu do pralki, zmywarki, czy podłączenia wężyka do baterii to właśnie tu znajdziesz odpowiedni.
Polecamy zawory kątowe kulowe oraz grzybkowe. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowy filtr.

Jeśli szukasz  zaworu wypływowego - kran lub kurek - do zimnej wody to także tutaj go znajdziesz.

Kurki i zawory kulowe są niezbędnymi elementami instalacji wodnych. Korzysta się z nich w branży przemysłowej, budynkach publicznych oraz mieszkalnych. W tej kategorii oferujemy najwyższej jakości produkty, w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie tu rozwiązanie dla siebie.

Kurki kątowe do wody

Kurki do wody przydają się w każdej łazience. Za ich pomocą podłączymy sprzęty sanitarne oraz urządzenia łazienkowe do instalacji wodnej, takie jak np. zmywarka do naczyń czy pralka. W kurkach zastosowano wewnętrzne filtry, których celem jest odseparowywanie małych zanieczyszczeń mechanicznych. To niepozorne, jednak kluczowe elementy dla działania danego urządzenia. Ich awaria może skutkować nawet zepsuciem się sprzętów, które obsługują. Właśnie dlatego należy zadbać o wysoką jakość tych części.

W naszym sklepie oferujemy jedynie modele wykonane z najlepszych materiałów, które wyróżniają się niezawodnością. Kurki dostępne są w różnych rozmiarach: 3/4, 1/2 czy 3/8. Zbudowane są z materiałów odpornych na zanieczyszczenia płynne, ciekłe oraz stałe. Niezwykle istotnym elementem kurków kątowych są pokrętła. Warto podkreślić, że ich zadaniem jest nie tylko włączanie i wyłączanie dopływu wody do instalacji. Kurki do wody mogą też zatrzymywać zanieczyszczenia, które mogą skutkować pogorszeniem parametrów wody w instalacji. Zamieszczone w tej kategorii kurki to produkty sprawdzone i spełniające europejskie normy.

Zawory kulowe

Zawory kątowe gwarantują bezpieczeństwo instalacji wodociągowej wody zimnej oraz ciepłej. Ponadto ochraniają budynek przed możliwym zalaniem. Co ważne, to propozycje o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzą się także w przypadku instalacji gazowych. Mechanizm działania takiego zaworu jest prosty. Został on wyposażony w obrotową kulę z przelotem, która w wyniku przekręcenia kurka powoduje otwarcie albo zamknięcie przepływu.

Elementy te są często wykorzystywane w budownictwie. Użytkownicy zaworów kulowych doceniają ich łatwą obsługę oraz wysoką szczelność. W naszym asortymencie znajdziesz produkty o różnych średnicach jak np. 1/2, 3/4, 1 i 1/4, 1 i 1/2. Co ważne, należy dobrze dobrać średnicę zaworu do średnicy rur w instalacji. Niewłaściwie dobrane elementy mogą skutkować rozszczelnieniem się instalacji czy też brakiem wystarczającego ciśnienia.

Zawór kulowy- dlaczego warto z niego korzystać?

Zawory kątowe to modele odcinające, a więc nie są w stanie regulować wielkości strumienia przepływu wody przez instalacje. Za to pozwalają na szybkie odcięcie wody czy gazu, w nagłych sytuacjach. Ich proste i szybkie działanie oraz łatwa obsługa doceniana jest między innymi w blokach mieszkalnych. Co ważne, produkty te są odporne na korozje i trwałe.

Jak wybrać odpowiedni zawór kulowy?

Ze względu na bogaty wybór zaworów kulowych, ich dobór nie powinien stanowić problemu. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na średnicę rur w instalacji. W domowych instalacjach najczęściej wykorzystuje się zawory kulowe 1/2 cala, które umożliwiają doprowadzenie wody i przyłączenie właściwego wężyka. W sklepie znajdziesz też zawory kulowe 3/4 cala, które będą obsługiwały instalację z ciepłą albo zimną wodą, czy też instalacje gazowe.

Przed wybraniem odpowiedniego modelu należy też sprawdzić, jakie zakresy ciśnienia obsługuje dany kurek. Warto też zwrócić uwagę na kolor rączki zaworu. Te do ciepłej wody mają czerwony kolor rączki, natomiast do zimnej niebieski. Jeśli chodzi o produkty do instalacji gazowych, to w nich używa się żółtego koloru rączek. Modele z filtrem polecane są do obsługi wody pitnej. Zawór kątowy sprawdzi się idealnie w przypadku niewielkiej ilości miejsca, gdyż jest on zamykany za pomocą małego pokrętła lub motylka. Co ciekawe, zawory kulowe znajdują zastosowanie także w ogrodach, gdzie przydają się do łatwiejszego czyszczenia powierzchni, nawadniania roślin czy pojenia zwierząt.

W jaki sposób wymienić zawór kulowy?

Pierwszym krokiem jest oczywiście wyłączenie wody. Następnie należy zdemontować stary zawór kulowy. Wystarczy w tym celu poruszyć nakrętki na przyłączach, znajdujące się przed i za nim. Do ich odkręcenia przyda się klucz nastawny. Następnie chwytamy zawór od strony wkręcanej albo nakręcanej rury bądź króćca. Na koniec przytrzymujemy instalację oraz stabilizujemy ją, dokręcając delikatnie zawór do wody.

Więcej

Kurki, zaworki kątowe  Jest 23 produktów.

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów