FIREWOOD

Kocioł FIREWOOD wykorzystuje technikę zgazowania paliwa i następującej po nim pirolizę, czyli spalenie powstałych gazów. Podstawowym paliwem jest drewno opałowe (polana drewna liściastego - brzoza - Ø12cm, wilgotność 15-20%). Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości atestowanej blachy kotłowej o grubości 6-8 mm w postaci dwóch umieszczon...

Kocioł FIREWOOD wykorzystuje technikę zgazowania paliwa i następującej po nim pirolizę, czyli spalenie powstałych gazów. Podstawowym paliwem jest drewno opałowe (polana drewna liściastego - brzoza - Ø12cm, wilgotność 15-20%). Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości atestowanej blachy kotłowej o grubości 6-8 mm w postaci dwóch umieszczonych nad sobą komór – górnej, która służy jako zasobnik opału i dolnej – łączącej funkcję komory spalania i popielnika. Pomiędzy komorami umieszczony jest ruszt, który umożliwia doskonałe zgazowanie drewna i łatwe usuwanie popiołu. Proces zgazowania drewna pozwala w pełni wykorzystać energię zgromadzoną w paliwie oraz spełnić restrykcyjne parametry emisyjne. Kocioł można montować w systemie otwartym a po zastosowaniu zaworu upustowego - bezpieczeństwa również w zamkniętym.

Więcej

FIREWOOD Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • 7 685,04 zł W magazynie

  DEFRO FIREWOOD 12kW - Zgazowujący kocioł z ręcznym załadynkiem paliwa, przeznaczony do podgrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90 st.C oraz ciśnieniu roboczym nie przekraczającym 1,5 bar.

  7 685,04 zł
  W magazynie
 • 8 388,60 zł W magazynie

  DEFRO FIREWOOD 15kW - Zgazowujący kocioł z ręcznym załadunkiem paliwa, przeznaczony do podgrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90 st.C oraz ciśnieniu roboczym nie przekraczającym 1,5 bar.

  8 388,60 zł
  W magazynie
 • 9 059,69 zł W magazynie

  DEFRO FIREWOOD 19kW - Zgazowujący kocioł z ręcznym załadunkiem paliwa, przeznaczony do podgrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90 st.C oraz ciśnieniu roboczym nie przekraczającym 1,5 bar.

  9 059,69 zł
  W magazynie
 • 10 120,00 zł W magazynie

  DEFRO FIREWOOD 24kW - Zgazowujący kocioł z ręcznym załadunkiem paliwa, przeznaczony do podgrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90 st.C oraz ciśnieniu roboczym nie przekraczającym 1,5 bar.

  10 120,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów