Syfony

Syfony, półsyfony, zestawy odpływowe, komplety odpływowo-przelewowe, kratki odpływowe o nowoczesnym wzornictwie wykonane z mosiądzu i chromowane lub z tworzywa sztucznego z przeznaczeniem do umywalek łazienkowych, wanien, brodzików lub bidetów.

Każdy element wyposażenia łazienki, nawet ten najmniejszy, ma znaczenie. To samo tyczy się syfonów, kt...

Syfony, półsyfony, zestawy odpływowe, komplety odpływowo-przelewowe, kratki odpływowe o nowoczesnym wzornictwie wykonane z mosiądzu i chromowane lub z tworzywa sztucznego z przeznaczeniem do umywalek łazienkowych, wanien, brodzików lub bidetów.

Każdy element wyposażenia łazienki, nawet ten najmniejszy, ma znaczenie. To samo tyczy się syfonów, które występują w niemal każdej kuchni i łazience, pełniąc istotną funkcję. Należy zdawać sobie sprawę, jak istotny jest syfon do łazienki. Sklep, na którego stronie Państwo się obecnie znajdują, oferuje różne jego warianty. Na co zwrócić uwagę dokonując jego wyboru?

Syfon - w jaki sposób działa?

Na wstępie warto zaznaczyć, że syfon do zlewu czy syfon do umywalki odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu prawidłowego działania zarówno łazienki, jak i kuchni. Aby system kanalizacyjny działał prawidłowo, konieczny jest syfon do każdego odpływu. Sklep może zaoferować nam kilka rodzajów syfonów, a wybór zależy głównie od miejsca, w którym są instalowane. Syfony różnią się zarówno kształtem, zastosowaniem, jak i materiałem, z którego są wykonane. Ich wybór powinien zawsze być dopasowany do potrzeb danego klienta.

Czym jest syfon? Półsyfon lub syfon do zlewu czy inny to układ rur odprowadzających, który montuje się pod umywalką, wanną lub brodzikiem. Głównym celem syfonu jest odprowadzanie zużytej wody i zapobieganie cofaniu się oraz przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Dzięki zgromadzonej wodzie czyste powietrze jest oddzielone od powietrza zanieczyszczonego gazami.

Zdarza się, że po dłuższym okresie nieobecności w mieszkaniu można wyczuć nieprzyjemny zapach z kanalizacji po powrocie. Jednak nie ma powodu do niepokoju. To oznacza jedynie, że woda, która wypełniała półsyfon lub syfon, wyparowała. Po uzupełnieniu brakującej wody urządzenie będzie ponownie spełniało swoją funkcję.

Rodzaje syfonów

Syfon butelkowy oraz rurowy

Najpopularniejszymi wariantami syfonów są syfon butelkowy oraz syfon rurowy, często określany jako syfon samooczyszczający. Jak funkcjonuje ten rodzaj syfonu? Dowiesz się o tym w dalszej części artykułu. Teraz omówimy najpopularniejsze rodzaje syfonów. Czytaj dalej!

Syfon do umywalki butelkowy cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją kompaktową budowę. Jest to często wybierany model, ponieważ zajmuje niewiele miejsca pod umywalką lub zlewem. Ma pionową konstrukcję, a w jego dolnej części znajduje się woda, która zapobiega wyciekowi nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

Jest także łatwy do czyszczenia – wystarczy odkręcić dolną część, aby usunąć nagromadzone na dnie zanieczyszczenia. Możesz to zrobić samodzielnie bez problemu.

Niewielkie wymiary tego modelu są szczególnie pożądane w łazienkach i kuchniach o ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu jest więcej miejsca w szafce pod umywalką lub zlewem, które można wykorzystać na przechowywanie środków do czyszczenia łazienki czy kuchni lub kosza na śmieci.

Syfon rurowy, często nazywany syfonem samooczyszczającym, jest wybierany przez osoby, które mają więcej miejsca. Składa się z jednej rurki wygiętej w charakterystyczny kształt litery "S" lub "U". Jego budowa jest bardziej pozioma, co może sprawić, że nie zawsze jest możliwe wykorzystanie przestrzeni pod umywalką lub zlewem. Jednak dużą zaletą tego rodzaju syfonu jest łatwość czyszczenia i mniejsza podatność na awarie.

Syfony rurowe są znane również jako syfony samooczyszczające, ponieważ trudniej jest osadzać się zanieczyszczeniom, które mogłyby zatkać syfon. Każde przelanie wody przez syfon skutkuje jego oczyszczeniem.

Istnieją również nietypowe syfony, które mają nietypową konstrukcję. Przykładem może być syfon do umywalek w łazienkach dla osób niepełnosprawnych. Dzięki specjalnej budowie umożliwia on dosunięcie wózka inwalidzkiego pod umywalkę.

Syfony do wanien oraz brodzików

Istnieją również syfony montowane do wanien lub brodzików. W zależności od położenia i wysokości mogą mieć nieco inną budowę. Syfony do brodzików mają zwykle płaską konstrukcję, ponieważ przestrzeń na syfon jest tam ograniczona. Warto wybierać syfony, które można czyścić od góry, ponieważ wanny i brodziki są zazwyczaj zabudowane, co utrudnia dostęp do syfonu w razie potrzeby. Wówczas zaoszczędzimy czas i nerwy w trakcie robienia porządków w łazience.

Pamiętaj, aby dobrać do swojej łazienki odpowiednie akcesoria hydrauliczne, niezbędne do poprawnego montażu instalacji.

Więcej

Syfony Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów