Ogrzewanie podłogowe

Promocje

eRaty Santander Consumer Bank

Ogrzewanie podłogowe

Oferujemy szeroki wybór rur pex, al-pex, pert, oraz rozdzielacze i wszystko co niezbędne do wykonania systemu ogrzewania podłogowego. W naszej ofercie znajdziesz producentów takich jak Wavin, Vesbo, Diamond.

Jeśli chodzi o projektowanie instalacji centralnego ogrzewania w domach, coraz więcej osób decyduje się zamiast tradycyjnych grzejników, um...

Oferujemy szeroki wybór rur pex, al-pex, pert, oraz rozdzielacze i wszystko co niezbędne do wykonania systemu ogrzewania podłogowego. W naszej ofercie znajdziesz producentów takich jak Wavin, Vesbo, Diamond.

Jeśli chodzi o projektowanie instalacji centralnego ogrzewania w domach, coraz więcej osób decyduje się zamiast tradycyjnych grzejników, umieszczanych na ścianach zainstalować ogrzewanie podłogowe. Jeszcze kilkanaście lat temu było niezwykle rzadko wykonywane, przede wszystkim ze względu na dość wysokie koszty związane z jego montażem oraz małą dostępność do materiałów, niezbędnych do wykonania instalacji. Obecnie jednak elementy niezbędne do wykonania instalacji ogrzewania podłogowego można dostać niemal w każdym sklepie z materiałami budowlanymi, a ich ceny są niezwykle atrakcyjne. Bez problemu również można znaleźć firmy, które w profesjonalny sposób zajmą się montażem takich właśnie instalacji.

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Prawidłowo wykonane ogrzewanie podłogowe to odpowiednio wykonana instalacja. Na wykonanej betonowej wylewce układa się odpowiednie warstwy, chroniące przed wilgocią, jak również mające działanie termiczne. To pozwoli zminimalizować straty ciepła związane z jego uciekaniem przez betonowe stropy i podłogi. Powinna ona być wykonana przed ułożeniem podłóg, a jednocześnie dostosowana do rodzaju materiałów, które mają być wykorzystywane do ułożenia podłogi. Sama instalacja to właściwie dobrane rury, ułożone według przyjętej metody układania, czyli pętlowo lub meandrowo.

Co więcej, instalacja ogrzewania podłogowego może obejmować zarówno całość podłogi, jak i wybrane jej części. Wszystko zależy wyłącznie od wcześniej wykonanego projektu, bazującego na wymaganiach właścicieli nieruchomości.

Dlaczego warto wybierać ogrzewanie podłogowe?

Zdaniem zarówno osób, które się już na nie zdecydowały jak też specjalistów rynku budowlanego, ogrzewanie podłogowe ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, odpowiednio wykonane pozwala znacząco obniżyć koszty związane z jego eksploatacją. W tradycyjnej instalacji ciepło wydobywające się z grzejników unosi się do góry, w związku z czym odczucie odpowiedniej temperatury niżej wymaga sporych nakładów energii. Przy ogrzewaniu podłogowym ciepło unosi się do góry na całej powierzchni podłogi, co sprawia, że można ustawić nieco niższą temperaturę całej instalacji.

Nie można zapominać również o kwestiach związanych z estetyką. Tradycyjne grzejniki nie zawsze dobrze wyglądają, a ponadto wymagają odpowiedniej aranżacji wnętrz, ponieważ nie mogą być zasłonięte, aby ciepło mogło odpowiednio być rozprowadzone. Ogrzewanie podłogowe nie ma takich ograniczeń, a ponadto poziom wilgotności powietrza jest znacznie lepszy.

Korzyści z montażu ogrzewania podłogowego odczuwają również osoby, które cierpią na alergie. Kurz i ewentualne alergeny przy montażu takiej instalacji nie unoszą się bowiem tak bardzo, jak przy tradycyjnej instalacji z zastosowaniem grzejników.

Jaki rodzaj instalacji ogrzewania podłogowego wybrać?

Ogrzewanie podłogowe wodne to jedna z popularniejszych metod jego wykonywania. Jak sama nazwa pozwala się domyślać, ogrzewanie podłogowe wodne wykorzystuje wodę, znajdującą się w obiegu centralnego ogrzewania do uzyskania pożądanej temperatury. Instalacja tego typu jest zbliżona do tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania, różnią się jedyne rozwiązania końcowe, które wydzielają ciepło. Tego typu instalacje często wybierają osoby, które nie chcą jej stosować w całym domu. Bez problemu bowiem można zastosować w obrębie jednego budynku zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i tradycyjne grzejniki, w zależności od oczekiwań inwestora. Koszty eksploatacji takiego ogrzewania są uzależnione w dużej mierze od jakości instalacji wykonanej w budynku.

Ogrzewanie podłogowe wodne często wskazywane jest jako nieco droższe w instalacji, jednak o wiele tańsze w eksploatacji. Oczywiście konieczny jest wybór właściwie dobrane pieca do instalacji centralnego ogrzewania, jak również pozostałych elementów całej instalacji. Obecnie jednak nie ma najmniejszego problemu z zakupem niezbędnych elementów instalacji w atrakcyjnych cenach.

Korzystne ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest coraz częściej wybierane, niemalże tak samo często, jak ogrzewanie wodne. Jak sama nazwa pozwala się domyślać, ogrzewanie podłogowe elektryczne nie potrzebuje wodnej instalacji centralnego ogrzewania do jej montażu. Wykorzystuje bowiem odpowiednio dostosowane przewody grzewcze, które dają pożądaną temperaturę na całej powierzchni podłogi. Ponadto można je stosować wszędzie tam, gdzie z różnorodnych względów wykonanie tradycyjnej instalacji wodnej centralnego ogrzewania nie jest możliwe. Sprawdza się dobrze na przykład w domkach letniskowych. W przeciwieństwie do tradycyjnej instalacji nie ma konieczności spuszczania wody z instalacji w celu ochrony przed zamarzaniem i pękaniem rur, jeśli długi czas nikt z domku nie korzysta.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to także znacznie większa ilość miejsca, nie ma bowiem konieczności posiadania w domu kotłowni, niezbędnej w przypadku wodnej instalacji. Ponadto często wykonuje się ją w taki sposób, iż każde pomieszczenie posiada oddzielną instalację, niezależną od pozostałych w domu. Elektryczne ogrzewanie podłogowe często jest również łączone z tradycyjnym ogrzewaniem, zwłaszcza jeśli właściciele domu chcą je zastosować tylko w jednym pomieszczeniu. Niezwykle często zdarza się, iż takie wykonanie instalacji jest znacznie łatwiejsze i korzystniejsze dla właścicieli. W przeciwieństwie do tradycyjnego, elektryczne ogrzewanie znacznie szybciej się wychładza.

Bez względu na rodzaj wybranej instalacji ogrzewania podłogowego bardzo ważny jest jej prawidłowy montaż, jak również zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu można liczyć nie tylko na właściwe działanie, ale przede wszystkim na bezawaryjne jej działanie przez długi czas. Tego typu instalacje wykonuje się najczęściej na wiele lat. Ponadto trzeba pamiętać również o kwestiach związanych z materiałami, które zostały wybrane na wykonanie podłogi. Doskonale sprawdzają się gres czy odpowiednio dobrane panele, które pozwalają, aby ciepło w odpowiedni sposób przenikało przez nie, dając oczekiwane efekty grzewcze.

Więcej

Ogrzewanie podłogowe W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Instalacje PEX

  Instalacje z PEX to rozbudowane sieci wodne i co, a przede wszystkim ogrzewanie podłogowe, które wymagają użycia wielu elementów i akcesoriów. Sklep Kociolcenowy.pl prezentuje Państwu asortyment, który pozwoli na wykonanie całej pracy. W ofercie znajdą Państwo rury PEX w różnych rozmiarach, które nie tylko cenione są za swoją wytrzymałość, ale również za niską cenę. Instalacje PEX to również różnego typu złączki, kolanka trójniki czy rozdzielacze, do których zamontowania potrzebujemy użycia akcesoriów, takich jak korki czy uchwyty. Bogata oferta naszego sklepu pozwala na zakup wszystkich niezbędnych elementów w jednym miejscu i w dogodnej cenie. Wymiana instalacji wodnej i co oraz montaż nowej dzięki zastosowaniu rur PEX będzie prosty i nie będzie wymagał dużego nakładu pracy. Rury PEX sprawdzą się w stworzeniu instalacji wewnętrznej, wykazując dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a jednocześnie gwarantują nam jeszcze lepsze parametry fizyczne niż rury stalowe czy miedziane.

 • Rozdzielacze, szafki

  Szafki, rozdzielacze do stosowania w instalacjach: ogrzewania podłogowego, centralnego ogrzewania, do instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej.

   1. Rozdzielacze PEX — jakie są ich rodzaje i do czego służą?

  Zastosowanie rozdzielaczy jest w dużej mierze uzależnione od materiału ich wykonania. Można wyróżnić:

  • rozdzielacze stalowe, a także

  • rozdzielacze mosiężne

  Rozdzielacze mogą być stosowane w przypadku różnych rodzajów ogrzewania: podłogowego, grzejnikowego, a także mieszanego, sprawdzą się one również doskonale w przypadku instalacji C.O. i do instalacji zarówno ciepłej, jak i zimnej wody użytkowej.

  Rozdzielacze PEX w systemach grzewczych mają za zadanie skierować czynniki grzewcze do poszczególnych obwodów. W ich budowie można wyróżnić podstawowy element w postaci belki. Najczęściej jest to zarówno belka odprowadzająca, jak i zasilająca. To właśnie na ich końcach instalowane są odpowietrzniki, czy zawory. Oprócz tego nie może w ich zabraknąć korków zaślepiających. Przed zakupem rozdzielacza warto zastanowić się nad rodzajem instalacji, do której będzie on przeznaczony. Konsument może zdecydować się na zakup zarówno gotowego rozdzielacza, jak i pojedynczych elementów, które będzie można złożyć w jedną całość. Zakup tego pierwszego wariantu cieszy się dużą popularnością z uwagi na aspekty praktyczne, a także większą szczelność.

   1. Szafka PEX — do czego służy i jakie kryteria powinna ona spełniać?

  Podstawowy osprzęt do instalacji PEX to nie tylko rozdzielacze, ale również szafka PEX. Są one określane, jako szafki do rozdzielaczy, a ich podstawowym zdaniem jest zapewnienie tym elementom należytej ochrony, a tym samym uniknięcie ich ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Są one niezbędne podczas montażu rozdzielaczy obwodów grzewczych. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tego mebla. Są to:

  • szafki PEX podtynkowe — ten model musi zostać wkuty w ścianę, dzięki czemu mogą być one ukryte w murze, ich wysokość, jak również głębokość może być regulowana,

  • szafki PEX natynkowe — są one montowane na powierzchni ściany, więc ich instalacja jest bezproblemowa, ich montaż może być dodatkowo ułatwiony, w przypadku obecności zdejmowanego korpusu, a także możliwości oddzielenia tylnej ściany od korpusu.

  Szafki powinny odznaczać się minimalistycznym designem. Dzięki temu będą się one estetycznie prezentowały niezależnie od stylu i kolorystyki danego pomieszczenia, w którym zostaną one umieszczone. Inną niezwykle przydatną cechą budowy jest możliwość całościowego zdjęcia frontu. Stanowi to znaczne ułatwienie dla instalatora zajmującego się montażem tego mebla. Obecność zamykania na zamek zagwarantuje bezpieczeństwo. Dzięki obecności tego elementu dostęp do mebla będą miały jedynie uprawnione do tego osoby, co może uchronić przed niebezpieczeństwem pociechy. Przed wybraniem prawidłowego rozmiaru takiej szafki należy przemyśleć takie kwestie, jak:

  • ilość obiegów rozdzielacza, a także

  • objętość, jaką będzie zajmował osprzęt dodatkowy.

  Sprawdź również pozostałe akcesoria Pex w naszej ofercie.

 • Grupy pompowe -...

  Tu znajdziesz grupy pompowo-mieszające oraz sprzęgła hydrauliczne niezbędne do zbudowania sprawnie działającej instalacji ogrzewania płaszczyznowego.
  Oferujemy urządzenia producentów takich jak Afriso, Ferro, Diamond i innych.

  Grupy pompowo mieszające i sprzęgło hydrauliczne to elementy przeznaczone do nowoczesnych kotłowni, dzięki którym w szybki, łatwy i bezpieczny sposób podłączymy obieg grzewczych instalacji c.o i c.w.u. Ten doskonały sposób na oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy zapewnia niezależne działanie dwóch różnych źródeł oraz dwóch zróżnicowanych odbiorników ciepła, co pozwala na efektywne wykorzystanie energii

  Grupy pompowo mieszające – ogólna charakterystyka

  Grupy pompowo mieszające to zespół pomniejszych elementów, który umożliwia odpowiednie funkcjonowanie instalacji, w której posiadamy więcej niż jedno źródło bądź odbiornik ciepłej wody do c.o. w budynku. Zapewniają prawidłowe działanie w obrębie jednej instalacji urządzeń, które wymagają różnych parametrów czynnika grzewczego, tj. pozwala na połączenie tradycyjnych grzejników z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym wodnym. Dają także możliwość dwóch różnych źródeł ciepła, np. gazowego kotła kondensacyjnego i kotła na paliwo stałe, w przypadku którego należy zadbać o zabezpieczenie przed zbyt niską temperaturą powrotu.

  Obecnie na rynku mamy dostęp do różnych modeli grup pompowo mieszających, których wyposażenie zależy od przeznaczenia, stopnia zaawansowania i warunków pracy. Przykładowo, możemy mieć do czynienia z modelami wyposażonymi w dwa zawory odcinające z termometrami, pompę cyrkulacyjną, zawór zwrotny i wysokiej klasy osłonę izolacyjną. Z drugie strony na rynku dostępne są także urządzenia dostarczane z siłownikami i biwalentnym obrotowym zaworem mieszającym, co zapewnia zarówno wydajne wykorzystanie energii, jak i możliwość współpracy z większością sterowników. Tym, co łączy wszystkie modele grup pompowo mieszających to kompaktowa budowa, pozwalająca na oszczędzenie miejsca w kotłowni, zapewniająca dobrą izolację urządzenia, co z kolei zapobiega stratom ciepła.

  Zalety stosowania grup pompowych

  Wśród najważniejszych zalet, płynących z zastosowania grup pompowo mieszających, należy wymienić takie kwestie jak:

  • szybki montaż i estetyka instalacji,

  • bezproblemową pracę i właściwe dopasowanie parametrów pomp oraz zaworów, co zapewniają odpowiednio dopasowane komponenty,

  • uniwersalność zastosowania w wielu rodzajach instalacji,

  • możliwość zapewnienia dużej wydajności w przypadku większych instalacji,

  • precyzyjnie dopasowana obudowa, która dobrze izoluje, co ogranicza do minimum straty ciepła,

  • możliwość pogodzenia precyzyjnej regulacji temperatury przy niewielkich przepływach.

  Sprzęgło hydrauliczne – ogólna charakterystyka

  Sprzęgło hydrauliczne to niezawodne urządzenia ciśnieniowe, które wykorzystywane są do rozdzielania obiegu kotłowego i grzewczego w celu uniemożliwienia przedostania się zimnej wody powrotnej z instalacji c.o. bezpośrednio do kotła. Zastosowania omawianego urządzenia pozwala na przedłużenie żywotności kotłów, a także zapewnienie niezależności działania obiegu kotłowego oraz grzewczego bez konieczności równoważenia przepływów. Sprzęgło hydrauliczne doskonale sprawdza się w układach średniej i dużej mocy, które składają się z jednego lub kilku kotłów oraz jednego, lub kilku obiegów grzewczych. Zaleca się jego stosowanie w przypadku instalacji centralnego ogrzewania o dużych pojemnościach zładów grzewczych. W celu ochrony nowego kotła podłączonego do istniejącej już nieco starej instalacji omawiane urządzenie jest absolutnie niezbędne. W ten sposób ochronimy kocioł przed dostaniem się do wymienników ciepła kamienia kotłowego, mułu czy innych osadów, które mogą znajdować się w starych instalacjach c.o.

  Zalety stosowania sprzęgła hydraulicznego

  Wśród najważniejszych zalet, wynikających z zastosowania sprzęgła hydraulicznego należy wymienić takie kwestie jak:

  • zapobieganie korozji niskotemperaturowej,

  • możliwość bezpiecznego rozdzielenia obiegu kotłowego i grzewczego,

  • odmulanie czynnika grzewczego,

  • utrzymanie niezależnych strumieni masowych w obiegi kotła oraz obwodach grzewczych,

  • odpowietrzanie czynnika grzewczego,

  • wyeliminowanie konieczności równoważenia przepływów obiegów kotłowego oraz grzewczego.

   

 • Akcesoria montażowe

  Akcesoria montażowe do stosowania w instalacjach ogrzewania podłogowego, centralnego ogrzewania, oraz do instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej, oraz narzędzie niezbędne do wykonania instalacji w systemie PEX / PERT.

  Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność i jest to alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych opartych na grzejnikach. Montaż ogrzewania podłogowego wymaga zastosowania specjalnych narzędzi, które zagwarantują szybką i sprawną instalację w dowolnym pomieszczeniu.

  Podstawowe akcesoria montażowe

  Najważniejsze akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego to:

  • Obcinak do rur PVC - bardzo uniwersalne urządzenie pozwalające skracać rury PVC o różnej średnicy; stopniowy posuw noża oraz ergonomiczny kształt uchwytów zapewnia pełną wygodę pracy a aluminiowy korpus sprawia, że tego rodzaju obcinak przystosowany jest do wielokrotnego, intensywnego wykorzystania.

  • Kalibrator uniwersalny do rur PEX - jest to niezbędne narzędzie do prawidłowego montowania i fazowania rur wielowarstwowych, stosowanych w instalacji ogrzewania podłogowego; nasz kalibrator dostosowany jest do kilku uniwersalnych średni rury PEX (16, 20 i 25 mm); posiada specjalne nożyki, które ułatwiają fazowanie rur.

  • Folia do ogrzewania podłogowego - jest to idealne rozwiązanie do izolacji, które odpowiednio zabezpiecza rury oraz zapewnia większą wydajność cieplną instalacji grzewczej pod podłogą; w standardzie dostępna jest w rolkach 1m x 50 mb.

  • Sprężyny do rur PEX - są to niezbędne akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego bazujących na rurach PEX o różnorodnej średnicy (w tym 16, 20 i 25 mm); w ofercie dostępne są sprężyny zewnętrzne i wewnętrzne, dzięki którym można giąć rury z tworzyw sztucznych i łatwiej instalować na niewielkich przestrzeniach przypodłogowych.

  • Peszel do rur - są to karbowane elementy z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które wykorzystywane są jako osłona dla rur wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych (w tym w szczególności polietylenu); dostępne w kilku wersjach różniących się średnicą oraz kolorami (głównie czerwony i niebieski).

  • Uchywty do rur - są to bardzo przydatne akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego, dlatego że ułatwiają wprowadzanie rur pod podłogi oraz zapewniają ich stabilność; w zależności od zapotrzebowanie w ofercie dostępnych jest kilka wariantów uchwytów pojedynczych i podwójnych do rur z tworzyw sztucznych oraz miedzianych.

  • Haki i klipsy podłogowe - pomocne elementy przy montażu ruru o róznej średnicy, gwarantują stabilność instalacji i są odporne na uszkodzenia.

  • Zawory - podobnie jak przy klasycznych instalacjach grzewczych, są to kluczowe elementy przy instalacjach podłogowych; dostępne zawory RTB HERZ proste bądź kątowe są przystosowane do wieloletniej eksploatacji i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji grzewczej montowanej pod podłogą.

  W aktualnej ofercie można znaleźć także wiele innych elementów, które pozwalają na kompletne wykonanie instalacji.

  Wszystkie dostępne akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego mają niezbędne atesty i gwarancje. Są one polecane przez najlepszych ekspertów budowlanych oraz specjalistów od hydrauliki.