Kotły DEFRO

Kotły centralnego ogrzewania Defro to idealny sposób na zapewnienie sobie ciepła w domu. Bardzo bezpieczne i komfortowe urządzenia mają samoczyszczący się palnik ze wbudowaną zapalarką. Kotły co Defro to niezaprzeczalny lider w zakresie ogrzewania. Korzystanie z nowoczesnych technologii sterowania, jak i opcja wzbogacenia kotła o moduł z Wi-Fi, ...

Kotły centralnego ogrzewania Defro to idealny sposób na zapewnienie sobie ciepła w domu. Bardzo bezpieczne i komfortowe urządzenia mają samoczyszczący się palnik ze wbudowaną zapalarką. Kotły co Defro to niezaprzeczalny lider w zakresie ogrzewania. Korzystanie z nowoczesnych technologii sterowania, jak i opcja wzbogacenia kotła o moduł z Wi-Fi, to wspaniała propozycja.

Kotły Defro - jakie mają zalety?

Zastosowanie rozwiązań takich, jak kotły Defro związane jest z ograniczeniem problemów ze smogiem oraz pogarszającą się jakością powietrza. Kotły centralnego ogrzewania Defro nie mają wpływu na nadmierne emitowanie substancji rakotwórczych, które powstają w trakcie spalania niewłaściwej jakości paliwa czy śmieci. Są to urządzenia spełniające normy ekologiczne - 5 klasy. Kotły Defro, jak i niezbędne do nich elementy zagwarantują nam zaoszczędzenie miejsca w kotłowni, ale też niewielkie koszty eksploatacyjne. Mają one wentylator wyciągowy eliminujący problemy nieodpowiedniego ciągu w kominie. Stabilizuje on też codzienną pracę kotła, ograniczając ryzyko awarii czy pożaru.

Dotykowy i intuicyjny panel sterowania umożliwia ustawianie właściwej temperatury i czasu zapalenia. Jeżeli doceniamy komfort i bezpieczeństwo Defro piec jest idealnym rozwiązaniem dla nas. Dzięki niemu możemy zadbać o ogrzewanie we własnym domu bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy. Kotły Defro wykonywane są z najwyższej jakości stali, co stanowi gwarancję dużego bezpieczeństwa, jak i właściwego utrzymania temperatury przez całość procesu spalania. Już teraz możemy zadbać o swój komfort i cieszyć się nowoczesną metodą na poczet ogrzewania centralnego we własnym domu. Bez obaw będziemy mogli sterować czasem rozpalania oraz wygaszania palnika czy temperaturą w każdym pomieszczeniu naszego domu.

Kotły pelletowe Defro

Defro piec na pellet jest jednym spośród najlepszych rozwiązań dla osób, które nie mają odpowiednio dużo czasu na poczet wykonywania obowiązków domowych. Użytkowanie na co dzień takiego urządzenia jest bardzo proste, a dodatkowo łatwe jest jego utrzymanie w należytym porządku. Pellet możemy nabyć w praktycznych i estetycznie wyglądających workach. Standardowo kotły te mają też funkcję automatycznego czyszczenia palnika.

Piece Defro na pellet współpracują ze sterownikami, których obsługa jest bardzo intuicyjna i łatwa. Zaletą jest także opcja korzystania z dodatkowej kontroli oraz wprowadzania zmian w zakresie parametrów sterownika pod postacią online. Dzięki czemu możemy zdalnie nadzorować pracę pieca, znajdując się poza domem. Takie urządzenie będzie zatem nie tylko dostarczało nam ciepła w domu, ale przede wszystkim nie sprawi większych problemów w trakcie jego obsługi.

Podsumowując Kotły Defro to sprawdzony sposób na zapewnienie w swoim domu ogrzewania centralnego. Niezwykle wygodne i bezpieczne kotły posiadają samoczyszczący palnik pelletu z wbudowaną zapalarką. Kotły Defro to niekwestionowany lider w dziedzinie ogrzewania. Wykorzystanie najnowocześniejszych technik sterowania oraz możliwość wzbogacenia kotła o moduł Wifi, czy regulator pokojowy. Intuicyjny i dotykowy panel sterowania pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury oraz czasu zapalania. Jeśli cenisz sobie wygodę oraz bezpieczeństwo kotły Defro to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki nim zadbasz o ogrzewanie w swoim domu niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujesz. Kotły wykonane zostały z wysokiej jakości stali, co gwarantuje ogromne bezpieczeństwo oraz odpowiednie utrzymywanie temperatury przez cały proces spalania. Już teraz zadbaj o swoją wygodę i ciesz się nowoczesnym sposobem na ogrzewanie centralne w Twoim domu. Bez obaw steruj czasem rozpalania i wygaszania palnika oraz temperaturą we wszystkich pomieszczeniach Twojego domu!

Więcej

Kotły DEFRO Jest 59 produktów.

Podkategorie

 • Komfort Eko /Eko Mini...

  Zima zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że warto zaopatrzyć się w dobry piec na ekogroszek. W naszej ofercie można znaleźć wiele różnych kotłów serii Mini i LUX, których moc wynosi od 11 do nawet 40 kW. Dzięki temu łatwiej będzie je dopasować do potrzeb grzewczych użytkownika.

  Kotły na paliwo stałe

  Każdy dostępny w naszej ofercie kocioł na paliwo stałe, wyróżnia się maksymalną niezawodnością i sprawnością. Zastosowanie do produkcji pieców specjalnej blachy kotłowej znacząco wydłuża żywotność kotła i to nawet wówczas, gdy uzyskuje on maksymalną wartość swej temperatury roboczej. Każdy nasz piec na ekogroszek posiada specjalny katalizator ceramiczny, dzięki któremu można skutecznie usunąć większość pozostałych w spalinach zanieczyszczeń.

  System sterowania kotłów na ekogroszek

  Nasze kotły wyposażone są w funkcjonalny system sterowania pracą paleniska, podajnika i wymiennika ciepła, dzięki któremu można sterować pracą pomp, regulatora pokojowego i zaworu mieszającego. Atutem sterownika jest możliwość rozszerzenia jego funkcjonalności o moduł GSM lub INTERNET.

  Kocioł na ekogroszek - komfort cieplny

  Każdy wchodzący w skład naszego asortymentu kocioł na ekogroszek wyposażony został w specjalną warstwę termoizolacyjną. Wypełnienie wełną szklaną nie tylko zwiększa sprawność kotła, ale też przedkłada się na spadek temperatury wewnątrz kotłowni. Ograniczenie kosztów eksploatacji było również możliwe dzięki zastosowaniu ekonomicznego motoreduktora o mocy zaledwie 30 W.

  Nasze kotły to przykład na to, że ogrzewanie ekogroszkiem wciąż może być perspektywiczne i ekonomiczne.

 • Delta Ekopell

  Kocioł DEFRO Delta EkoPell, dostępny jest w mocach 10, 15, 20, 25 kW. Standardowo wyposażony jest w samoczyszczący palnik pelletowy z wbudowaną zapalarką. Posiada dotykowy, intuicyjny sterownik TECH, który można rozbudować o dodatkowy moduł GSM, moduł Internet, moduł WiFi, oraz regulator pokojowy SPK LUX. 5 KLASA i ECODESIGN dostępny dla DELTA EKOPELL 15kW.

 • Smart Ekopell

  Defro Smart Ekopell to innowacyjny kocioł na pellet, wyposażony w:

  • innowacyjny sterownik: – regulacja pracy kotła w oparciu o przepływ powietrza przez wymiennik / – kolorowy, dotykowy wyświetlacz /– zaawansowane funkcje sterowania
  • wentylator wyciągowy eliminujący problemy z niewłaściwym ciągiem kominowym oraz stabilizujący pracę kotła;
  • efektywny i wysokowydajny palnik pelletowy wykonany z najlepszych materiałów z opcją automatycznego czyszczenia
  • ceramiczna komora pozwalająca na dopalenie produktów spalania oraz wytrącenie znacznej części pyłów ze spalin – rozwiązanie zgłoszone do Urzędu Patentowego
  • wydłużony obieg spalin oraz turbulizatory zwiększające stopień wymiany ciepła.
 • Komfort Ekopell

  Kocioł na pellet - Defro Komfort EkoPell.  Klasa efektywności energetycznej: A+
  Dostępne moce urządzenia to: 14, 20, 25, 30kW.

  Wysoka sprawność cieplna w zakresie od 91 do 92,9% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.

  Kocioł posiada palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia w standardzie

 • Eko Slim

  Kotły Defro EKO SLIM 10-20 kW 

  Wymagania Ecodesign spełnione dla wszystkich mocy. 
  Kocioł spełnia wymogi 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 dla wszystkich mocy. 
  Paliwo: pellet drzewny o średnicy 6-8 mm.

 • Bio Slim

  Koniec problemów z doborem kotła na pellet do małej kotłowni.

  • Zasobnik paliwa umieszczony bezpośrednio nad wymiennikiem ciepła minimalizujący gabaryty kotła
  • Efektowny i wysokowydajny palnik pelletowy wykonany z najlepszych materiałów z opcją automatycznego czyszczenia
  • Poziomy płomieniówkowy wymiennik ciepła
  • Prosta obsługa i konserwacja, dostęp do czyszczenai powierzchni grzewczych przez duże frontowe drzwi kotła
  • Oszczędność miejsca w kotłowni, kocioł wymaga zaledwie 1m2
  • Ekonomizery w ciągach spalinowych zwiększające wytrącanie pyłów ze spalin i podnoszace stopień wymiany ciepła
  • Niskie koszty eksploatacji
  • Wentylator wyciągowy eliminujący problem z niewłaściwym ciągiem kominowym i stabilizujący pracę kotła
 • Calori

  CALORI - ten niewielkich rozmiarów kocioł na pellet drzewny o średnicy 6 mm, spełnia wymagania Ecodesign oraz wymogi 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 dla wszystkich mocy: 11 kW, 15 kW, 20kW, 24kW oraz 30kW. Wyposażony został w sterownik APC K SLIM ADAPTIVE CONTROL obsługujący, aż cztery pompy: c.o., c.w.u., pompę zaworu oraz dodatkową. Kocioł w standardzie przystosowany jest do montażu w układzie zamkniętym.

 • Gamma

  Defro Gamma 10, 15, 20, 25 kW - jest to kocioł z automatycznym czyszczeniem wymiennika pionowego rurowego. Bardzo ciekawa propozycja dla wymagającego klienta który szuka nowoczesnych rozwiązań w atrakcyjnej cenie. Wymagania Ecodesign spełnione dla wszystkich mocy. Kocioł spełnia wymogi 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 dla wszystkich mocy. Paliwo: pellet drzewny o średnicy 6 mm.

 • FIREWOOD

  Kocioł FIREWOOD wykorzystuje technikę zgazowania paliwa i następującej po nim pirolizę, czyli spalenie powstałych gazów. Podstawowym paliwem jest drewno opałowe (polana drewna liściastego - brzoza - Ø12cm, wilgotność 15-20%). Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości atestowanej blachy kotłowej o grubości 6-8 mm w postaci dwóch umieszczonych nad sobą komór – górnej, która służy jako zasobnik opału i dolnej – łączącej funkcję komory spalania i popielnika. Pomiędzy komorami umieszczony jest ruszt, który umożliwia doskonałe zgazowanie drewna i łatwe usuwanie popiołu. Proces zgazowania drewna pozwala w pełni wykorzystać energię zgromadzoną w paliwie oraz spełnić restrykcyjne parametry emisyjne. Kocioł można montować w systemie otwartym a po zastosowaniu zaworu upustowego - bezpieczeństwa również w zamkniętym.

 • OPTIMA KOMFORT

  Kotły DEFRO Optima Komfort Eko to kotły zasypowe nowej generacji, spełniające restrykcyjne normy Ecodesign w wyjątkowo korzystnej cenie.

  Nowe urządzenia charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną, pojemną komorą zasypową oraz katalizatorami ceramicznymi, które wspomagają proces spalania.

  Kotły OPTIMA KOMFORT EKO to konstrukcja o poziomo-skośnych kanałach spalinowych przystosowana do górnego spalania paliw stałych. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej - kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu/wyposażenie dodatkowe/. Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu wentylatora i elektronicznego regulatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Duża komora paleniskowa oraz rozmieszczenie otworów wyczystnych to tylko niektóre z rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania.

 • Akcesoria DEFRO
 • Alfa

  Urządzenia niedostępne.

  Alfa to automatyczny kocioł pelletowy spełniający normy ekologiczne 5 Klasy i Ecodesign.

  Dostępne moce grzewcze: 12, 17, 22, 30 kW

  Paliwo:  pellet drzewny 6-8mm

  Kotły Defro na pellet drzewny to nowoczesne urządzenia posiadające klasę energetyczną A+ i odpowiadające klasie emisji 5. Stalowe kotły z podajnikiem przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego i zamkniętego. To automatyczne piece przystosowane na przykład do ogrzewania domów jednorodzinnych, warsztatów czy niewielkich ośrodków wypoczynkowych. Urządzenia opalane pelletem posiadają zasobnik paliwa i pozostałe elementy podające pod zamkniętą obudową. Dzięki temu ich praca jest dosyć cicha.

  Nowoczesne i wydajne kotły Alfa

  Kotły Alfa zostały wyposażone w zaawansowaną automatykę sterującą procesem spalania, przez co ich użytkowanie jest wygodne i proste. Piece od marki Defro produkowane są z wysokiej jakości blachy o grubości 6 mm, posiadającej atest. Co ważne, w komorze paleniskowej obecne są ceramiczne katalizatory, których zadaniem jest stabilizacja procesu spalania. Dzięki nim, spalanie pelletu okazuje się skuteczniejsze. Kotły Defro wyposażone są także w czujniki rezerwy paliwa. W przypadku, kiedy jest go za mało, urządzenie zatrzymuje swoje działanie i włącza się po zasypaniu kotła. Palnik wykonany jest ze stali żaroodpornej, która charakteryzuje się wysoką trwałością. Ponadto producent dołączył do każdego z produktów zestaw hydrauliczny z pompą oraz zaworem termostatycznym- temperaturowym. Kocioł Alfa II składa się z korpusu kotła oraz układu podawania paliwa znajdującego się w obudowie. Na korpus kotła składa się także:

  • komora spalania,

  • komora popielnika,

  • wymiennik ciepła,

  • kanał odprowadzania spalin.

  Kotły na pellet Defro- wyposażenie

  Jeżeli chodzi o wyposażenie podstawowe, to piec Defro na pellet drzewny posiada:

  • automatyczny system oczyszczania,

  • zapalarkę paliwa,

  • wentylator wyciągowy,

  • sterowanie APC 3 Adaptive Control,

  • zasobnik na paliwo,

  • szufladę na popiół,

  • stopki poziomujące,

  • palnik z funkcją czyszczenia rusztu.

  Ponadto, za dodatkową opłatą dokupić można takie udogodnienia jak: regulator pokojowy, moduł GSM, dodatkowy sterownik zaworu mieszającego czy zawór upustowy bezpieczeństwa termicznego z automatycznym napełnieniem serii 544.

  Kotły Alfa II- przeznaczenie

  Koty Defro na pellet drzewny zostały zaprojektowane z myślą o instalacji w otwartych systemach grzewczych (według normy PN-B-024 13:1991). Inną opcją jest montaż w systemie grzewczym zamkniętym. W tym wypadku niezbędne jest jednak użycie zabezpieczenia, które spełnia wymagania norm PN-EN 12828 oraz PN-EN 303-5. Ponadto ciśnienie robocze może wynieść maksymalnie 2,5 bar. Piece tej marki sprawdzą się doskonale do ogrzewania domów jednorodzinnych, obiektów mieszkalnych, jak i niewielkich obiektów użyteczności publicznej. Dzięki użyciu wymiennika ciepła piec może też działać wraz z instalacją wody ciepłej.

  Urządzenia od marki Defro- zalety

  Piece marki Defro to solidne i wytrzymałe urządzenia, które posłużą swoim użytkownikom przez długie lata. Modele te wyróżniają się wysoką sprawnością. Na ich komfort użytkowania wpływa funkcja automatycznego wybierania popiołu i sadzy. Dużym atutem tych produktów jest też automatyczne czyszczenie wymiennika i palnik samoczyszczący. Piece te mają dużą komorę spalania, ponadto są łatwe w obsłudze i konserwacji. Warto dodać, że producent udziela 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

 • Kompakt EkoPell

  Urządzenia niedostępne.

  Kocioł KOMPAKT EKO PELL to kolejna propozycja w zakresie kotłów pozwalających na automatyczne spalanie biomasy w postaci pellet. Zaawansowana automatyka - sterownik z obsługą pomp c.o., c.w.u., dwóch pomp dodatkowych oraz obsługą zaworu mieszającego i układem zapłonu paliwa sprawia, że obsługa kotła sprowadza się do niezbędnego minimum. Wymiennik kotła wykonany jest w całości z wysokiej jakości, atestowanej blachy kotłowej o grubości 6 mm. Ponadto w komorze paleniskowej umieszczono katalizatory ceramiczne, które stabilizują proces spalania oraz czynią go bardziej efektywnym i ekologicznym. Kocioł można montować w systemie zamkniętym.

 • Defro DWS

  Urządzenia niedostępne.

  DEFRO DWS - Zasypowy kocioł dolnego spalania na węgiel kamienny spełniający normy ekologiczne 5 Klasy i Ecodesign.

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 59 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 59 elementów