Kategorie

eRaty Santander Consumer Bank

Prawie każdy z nas spotkał się chociaż raz w życiu z zalaniem. Jego powodem może być nieszczelność instalacji, pęknięta rura czy awaria pralki. W każdym przypadku najważniejsze jest sprawne działanie. Im szybciej odetniemy wodę, tym bardziej zredukujemy ilość strat spowodowanych wyciekiem oraz zmniejszymy koszty ewentualnego remontu. Jak zabezpieczyć dom przed zalaniem? Z pomocą przychodzą czujniki wycieku z automatycznym zaworem.

Czujnik zalania i elektroniczny zawór wody, czyli skuteczny sposób na ochronę przed zalaniem

Awaria urządzeń AGD takich jak pralka czy zmywarka jest dosyć powszechnym problemem. Niestety, nawet dobre ubezpieczenie może nie pokryć strat spowodowanych wyciekiem wody. Aby nie narazić się na konieczność pokrywania często sporych szkód, z własnej kieszeni, warto zainwestować w czujniki wycieku i elektroniczny zawór wody. System ostrzegania użytkownika o przeciekaniu czy też ryzyku zamarzania rur sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu.

Zawór odcinający dopływ wody Braukmann L5/L1 - co warto o nim wiedzieć?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed zalaniem? Dobrym sposobem będzie inwestycja w zawór zwrotny. Zawór marki Braukmann automatyczne odcina dopływ wody, chroniąc nas przed przykrymi konsekwencjami zalania. Szybko reaguje na wyciek wody, wykryty przez kablowy czujnik (dołączony do zestawu) czy też czujnik bezprzewodowy, połączony z nim przez Wi-Fi. Automatyczny zawór L5 może współpracować z czujnikami zalania oraz zamarzania L1 i W1. Co ważne, można nim sterować poprzez intuicyjną i wygodną w obsłudze aplikacje. Nie ważne gdzie się aktualnie znajdujemy, aplikacja mobilna Resideo da nam możliwość pełnej kontroli systemu. Zaletą zaworu od marki Braukmann jest jego cicha praca oraz możliwość obsługi ręcznej, w przypadku jego usterki. Aby zapewnić sobie jeszcze lepszą ochronę domu, możemy rozszerzyć system o dodatkowe czujniki.

Czujnik zalania- czym jest, jak działa? Poznaj jego charakterystykę

Zadaniem czujnika zalania jest szybkie wykrycie wycieku wody i zasygnalizowanie go. Urządzenie to umieszcza się zazwyczaj pod wanną, pralką, zmywarką, umywalką, czy brodzikiem prysznicowym. Oczywiście, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z instalacjami wodnymi. Warto przy tym pamiętać, aby chronić go przed przypadkowym zalaniem, aby nie wywołał fałszywego alarmu. Jeśli otoczenie czujnika przekroczy dopuszczalny poziom wilgotności, wówczas da on sygnał dźwiękowy, świetlny czy też wyśle powiadomienie do zsynchronizowanej z nim aplikacji. Jeżeli często zdarza się nam być poza domem, wówczas najlepszą opcją jest powiadomienie na telefon.

W przypadku braku reakcji (kiedy jesteśmy poza domem) - przekaże on sygnał do zaworu, który zamknie dopływ wody. Czujniki działają błyskawicznie, dając nam możliwość szybkiej reakcji i uchronienia dobytku przed możliwym zniszczeniem. Oczywiście, nowoczesne pralki czy zmywarki mają pewne zabezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że do strat mogą doprowadzić także pęknięte rury czy awaria instalacji, a także przeciekająca umywalka, prysznic, a także kaloryfer. Jeżeli korzystamy z urządzeń starszej generacji, wówczas zakup czujnika okazuje się koniecznością. Czujniki wycieku to modele kompaktowe, niezawodne, które wyróżniają się prostotą obsługi. Nie są również drogie, a mogą ochronić nasze mienie przed ogromnymi stratami.

Jak zabezpieczyć dom przed zalaniem? Wybierz zintegrowany system

Jak zabezpieczyć dom przed zalaniem? Warto postawić na zintegrowany system. Nowoczesny system składający się z zaworu odcinającego wodę Resideo Braukmann L5 oraz czujnika L1 stanowi kompleksową ochronę przed zalaniem. Ostrzeże użytkownika o przeciekaniu oraz ryzyku zamarzania rur. Powiadomienie zostanie nam wyświetlone na ekranie smartfona, co jest praktycznym rozwiązaniem. Czym wyróżnia się taki system?

  • możliwość objęcia ochroną całego domu (po wydłużeniu przewodów czujnikowych lub zakupie dodatkowych urządzeń),

  • sygnalizacja diodą LED oraz alarmem o natężeniu 100 dBA,

  • czujnik kablowy wielokrotnego użytku (po wyschnięciu i podłączeniu kabla, czujnik jest gotowy do dalszej pracy),

  • szybka i łatwa dla użytkownika konfiguracja,

  • zasilanie bateryjne,

  • uniwersalność (czujnik można zamontować np. w pobliżu pralki, zmywarki, podgrzewacza wody, umywalki itp,

  • brak konieczności zakupu dodatkowego routera.

Czujnik zalania- gdzie go umieścić?

Czujnik wycieku montuje się zazwyczaj na podłodze albo niżej na ścianie w pomieszczeniach mających dostęp do wody. Takie urządzenia znajdziemy więc w kuchniach, łazienkach, poddaszach, pomieszczeniach gospodarczych, ale także w garażach. Trzeba jednak uważać, aby czujnik zalania nie zamontować w miejscu, które często ulega zachlapaniom. W takich sytuacji czujnik mógłby się uruchamiać bez powodu.

Dom czy mieszkanie możemy w dosyć prosty sposób zabezpieczyć przed skutkami zalania. W ochronie dobytku pomoże nam czujnik wycieku z automatycznym zaworem. Niekiedy, niezbędna okaże się instalacja kilku zaworów. Wiele zależy od ilości przyłączy wody w nieruchomości. Zintegrowane systemy zabezpieczania przed zalaniem to skuteczny sposób ochrony dobytku, dzięki któremu nie będziemy musieli obawiać się utraty naszych dóbr materialnych. Da on nam spokój i pewność, że nasz dom jest bezpieczny.

Zminimalizuj ryzyko potencjalnych szkód wywołanych zalaniem. Wykrywanie wycieków wody w dowolnym miejscu. Czujnik zalania i zamarzania L1 WiFi marki Braukmann.