Pompy ciepła do CO/CWU

Każdy, kto zdecydował się na budowę własnego domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego systemu ogrzewania nie jest łatwy, a decyzja musi zostać podjęta już na etapie planowania inwestycji. Inwestorzy mają do dyspozycji wiele metod ogrzewania, jednak ze względu na aktualne przepisy, dostępne dofinansowania i wytyczne w bud...

Każdy, kto zdecydował się na budowę własnego domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego systemu ogrzewania nie jest łatwy, a decyzja musi zostać podjęta już na etapie planowania inwestycji. Inwestorzy mają do dyspozycji wiele metod ogrzewania, jednak ze względu na aktualne przepisy, dostępne dofinansowania i wytyczne w budownictwie większość z nich decyduje się na wybór metody ogrzewania oparte o wykorzystanie pompy ciepła.

Dlaczego pompa ciepła to dobre rozwiązanie do ogrzewania budynku?

Pompy ciepła do CO i CWU mają wiele zalet, nic więc dziwnego w tym, że bardzo często stosowane są do ogrzewania budynków. Rynek ma do zaoferowania wiele różnorodnych modeli pomp o zmiennych funkcjonalnościach, przez co wybór tej odpowiedniej dla danego przypadku nie powinien dostarczać zbyt wielu trudności. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wybór pompy mającej możliwość włączenia w układ grzewczy kilku wymienników, z możliwością dowolnego ustawiania temperatury w każdym z nich. Co istotne pompy ciepła do CO i CWU nie tylko pozwalają ogrzać pomieszczenie, ale również mogą posłużyć do podgrzewania wody użytkowej. Taka woda jest pozbawiona wielu groźnych bakterii, przez co jest znacznie zdrowsza i bezpieczniejsza dla domowników. W okresie letnim pompa może pełnić funkcję urządzenia chłodzącego.

Pompy ciepła są urządzeniami kompaktowymi, pracującymi bardzo cicho, przez co nie są uciążliwe ani dla domowników, ani dla ich najbliższego otoczenia. Sterowanie tym źródłem ogrzewania jest bardzo proste, wręcz intuicyjne i odbywa się przez wbudowany wyświetlacz. W najnowocześniejszych modelach pompą można sterować smartfonem lub tabletem — wystarczy sparować dowolne urządzenie z pompą i skorzystać z połączenia wi-fi.

Powietrzna pompa ciepła nie jest rozwiązaniem, które może zrujnować domowy budżet. Korzystając z niej, można ogrzać nie tylko cały dom, ale również wodę użytkową i to przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii, co bez wątpienia dość szybko będzie zauważalne w rachunkach za prąd. Porównując ze sobą wiele metod ogrzewania, specjaliści zauważyli, że w wielu przypadkach koszty wykorzystywania pompy ciepła mogą być znacznie niższe niż w przypadku alternatywnych metod, takich jak kotły olejowe, piec na pellet lub ekogroszek czy kotły elektryczne.

Dodatkowo istnieje jeszcze możliwość obniżenia kosztów — wystarczy zacząć korzystać z alternatywnych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej, między innymi instalacji fotowoltaicznych, ekologicznych i ekonomicznych w zastosowaniu.

Możliwość dofinansowania pompy ciepła

W świecie pełnym zanieczyszczeń i w obliczu globalnego ocieplenia coraz ważniejsze staje się stosowanie ekologicznych rozwiązań, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale również pod wieloma względami są opłacalne dla człowieka.

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się pompy ciepła, na co wpływ ma nie tylko efektywność tego rozwiązania. Koszty eksploatacji pomp są stosunkowo niskie (w porównaniu do innych metod ogrzewania), a dodatkowym czynnikiem zachęcającym do korzystania z nich jest również to, że na zakup pompy można otrzymać dofinansowanie pod warunkiem, że urządzenie, które ma zostać zakupione spełnia rygorystyczne wymagania programu WFOŚiGW "Czyste Powietrze”. Wysokość dofinansowania zależna jest przede wszystkim od zarobków beneficjentów. Osoby z dochodem maksymalnie 100 000 zł rocznie mogą otrzymać do 9000 zł na zakup pompy ciepła powietrze/woda. Jednak grupa beneficjentów, którzy mogą starać się o dofinansowanie na podwyższonym poziomie, mają szansę na uzyskanie dotacji nawet w wysokości 18 000 zł. Na co można przeznaczyć pieniądze otrzymane w ramach dofinansowania? To już zależy od indywidualnego przypadku. Środki mogą być przeznaczone zarówno na wymianę starego pieca oraz zakup i montaż pompy ciepła, jak i na docieplenie budynku czy inne czynności związane z ogrzewaniem.

Powietrzna pompa ciepła ma wiele zalet, a dodatkowa możliwość pozyskania dofinansowania zachęca do skorzystania z tej metody ogrzewania obiektu.

Więcej

Pompy ciepła do CO/CWU Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów