Grupy pompowe - sprzęgła hydrauliczne

Tu znajdziesz grupy pompowo-mieszające oraz sprzęgła hydrauliczne niezbędne do zbudowania sprawnie działającej instalacji ogrzewania płaszczyznowego.
Oferujemy urządzenia producentów takich jak Afriso, Ferro, Diamond i innych.

Grupy pompowo mieszające i sprzęgło hydrauliczne to elementy przeznaczone do nowoczesnych kotłowni, dzięki którym w szyb...

Tu znajdziesz grupy pompowo-mieszające oraz sprzęgła hydrauliczne niezbędne do zbudowania sprawnie działającej instalacji ogrzewania płaszczyznowego.
Oferujemy urządzenia producentów takich jak Afriso, Ferro, Diamond i innych.

Grupy pompowo mieszające i sprzęgło hydrauliczne to elementy przeznaczone do nowoczesnych kotłowni, dzięki którym w szybki, łatwy i bezpieczny sposób podłączymy obieg grzewczych instalacji c.o i c.w.u. Ten doskonały sposób na oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy zapewnia niezależne działanie dwóch różnych źródeł oraz dwóch zróżnicowanych odbiorników ciepła, co pozwala na efektywne wykorzystanie energii

Grupy pompowo mieszające – ogólna charakterystyka

Grupy pompowo mieszające to zespół pomniejszych elementów, który umożliwia odpowiednie funkcjonowanie instalacji, w której posiadamy więcej niż jedno źródło bądź odbiornik ciepłej wody do c.o. w budynku. Zapewniają prawidłowe działanie w obrębie jednej instalacji urządzeń, które wymagają różnych parametrów czynnika grzewczego, tj. pozwala na połączenie tradycyjnych grzejników z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym wodnym. Dają także możliwość dwóch różnych źródeł ciepła, np. gazowego kotła kondensacyjnego i kotła na paliwo stałe, w przypadku którego należy zadbać o zabezpieczenie przed zbyt niską temperaturą powrotu.

Obecnie na rynku mamy dostęp do różnych modeli grup pompowo mieszających, których wyposażenie zależy od przeznaczenia, stopnia zaawansowania i warunków pracy. Przykładowo, możemy mieć do czynienia z modelami wyposażonymi w dwa zawory odcinające z termometrami, pompę cyrkulacyjną, zawór zwrotny i wysokiej klasy osłonę izolacyjną. Z drugie strony na rynku dostępne są także urządzenia dostarczane z siłownikami i biwalentnym obrotowym zaworem mieszającym, co zapewnia zarówno wydajne wykorzystanie energii, jak i możliwość współpracy z większością sterowników. Tym, co łączy wszystkie modele grup pompowo mieszających to kompaktowa budowa, pozwalająca na oszczędzenie miejsca w kotłowni, zapewniająca dobrą izolację urządzenia, co z kolei zapobiega stratom ciepła.

Zalety stosowania grup pompowych

Wśród najważniejszych zalet, płynących z zastosowania grup pompowo mieszających, należy wymienić takie kwestie jak:

  • szybki montaż i estetyka instalacji,

  • bezproblemową pracę i właściwe dopasowanie parametrów pomp oraz zaworów, co zapewniają odpowiednio dopasowane komponenty,

  • uniwersalność zastosowania w wielu rodzajach instalacji,

  • możliwość zapewnienia dużej wydajności w przypadku większych instalacji,

  • precyzyjnie dopasowana obudowa, która dobrze izoluje, co ogranicza do minimum straty ciepła,

  • możliwość pogodzenia precyzyjnej regulacji temperatury przy niewielkich przepływach.

Sprzęgło hydrauliczne – ogólna charakterystyka

Sprzęgło hydrauliczne to niezawodne urządzenia ciśnieniowe, które wykorzystywane są do rozdzielania obiegu kotłowego i grzewczego w celu uniemożliwienia przedostania się zimnej wody powrotnej z instalacji c.o. bezpośrednio do kotła. Zastosowania omawianego urządzenia pozwala na przedłużenie żywotności kotłów, a także zapewnienie niezależności działania obiegu kotłowego oraz grzewczego bez konieczności równoważenia przepływów. Sprzęgło hydrauliczne doskonale sprawdza się w układach średniej i dużej mocy, które składają się z jednego lub kilku kotłów oraz jednego, lub kilku obiegów grzewczych. Zaleca się jego stosowanie w przypadku instalacji centralnego ogrzewania o dużych pojemnościach zładów grzewczych. W celu ochrony nowego kotła podłączonego do istniejącej już nieco starej instalacji omawiane urządzenie jest absolutnie niezbędne. W ten sposób ochronimy kocioł przed dostaniem się do wymienników ciepła kamienia kotłowego, mułu czy innych osadów, które mogą znajdować się w starych instalacjach c.o.

Zalety stosowania sprzęgła hydraulicznego

Wśród najważniejszych zalet, wynikających z zastosowania sprzęgła hydraulicznego należy wymienić takie kwestie jak:

  • zapobieganie korozji niskotemperaturowej,

  • możliwość bezpiecznego rozdzielenia obiegu kotłowego i grzewczego,

  • odmulanie czynnika grzewczego,

  • utrzymanie niezależnych strumieni masowych w obiegi kotła oraz obwodach grzewczych,

  • odpowietrzanie czynnika grzewczego,

  • wyeliminowanie konieczności równoważenia przepływów obiegów kotłowego oraz grzewczego.

 

Więcej

Grupy pompowe - sprzęgła hydrauliczne Jest 7 produktów.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów