Akcesoria montażowe

Akcesoria montażowe do stosowania w instalacjach ogrzewania podłogowego, centralnego ogrzewania, oraz do instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej, oraz narzędzie niezbędne do wykonania instalacji w systemie PEX / PERT.

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność i jest to alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych opartych na g...

Akcesoria montażowe do stosowania w instalacjach ogrzewania podłogowego, centralnego ogrzewania, oraz do instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej, oraz narzędzie niezbędne do wykonania instalacji w systemie PEX / PERT.

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność i jest to alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych opartych na grzejnikach. Montaż ogrzewania podłogowego wymaga zastosowania specjalnych narzędzi, które zagwarantują szybką i sprawną instalację w dowolnym pomieszczeniu.

Podstawowe akcesoria montażowe

Najważniejsze akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego to:

  • Obcinak do rur PVC - bardzo uniwersalne urządzenie pozwalające skracać rury PVC o różnej średnicy; stopniowy posuw noża oraz ergonomiczny kształt uchwytów zapewnia pełną wygodę pracy a aluminiowy korpus sprawia, że tego rodzaju obcinak przystosowany jest do wielokrotnego, intensywnego wykorzystania.

  • Kalibrator uniwersalny do rur PEX - jest to niezbędne narzędzie do prawidłowego montowania i fazowania rur wielowarstwowych, stosowanych w instalacji ogrzewania podłogowego; nasz kalibrator dostosowany jest do kilku uniwersalnych średni rury PEX (16, 20 i 25 mm); posiada specjalne nożyki, które ułatwiają fazowanie rur.

  • Folia do ogrzewania podłogowego - jest to idealne rozwiązanie do izolacji, które odpowiednio zabezpiecza rury oraz zapewnia większą wydajność cieplną instalacji grzewczej pod podłogą; w standardzie dostępna jest w rolkach 1m x 50 mb.

  • Sprężyny do rur PEX - są to niezbędne akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego bazujących na rurach PEX o różnorodnej średnicy (w tym 16, 20 i 25 mm); w ofercie dostępne są sprężyny zewnętrzne i wewnętrzne, dzięki którym można giąć rury z tworzyw sztucznych i łatwiej instalować na niewielkich przestrzeniach przypodłogowych.

  • Peszel do rur - są to karbowane elementy z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które wykorzystywane są jako osłona dla rur wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych (w tym w szczególności polietylenu); dostępne w kilku wersjach różniących się średnicą oraz kolorami (głównie czerwony i niebieski).

  • Uchywty do rur - są to bardzo przydatne akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego, dlatego że ułatwiają wprowadzanie rur pod podłogi oraz zapewniają ich stabilność; w zależności od zapotrzebowanie w ofercie dostępnych jest kilka wariantów uchwytów pojedynczych i podwójnych do rur z tworzyw sztucznych oraz miedzianych.

  • Haki i klipsy podłogowe - pomocne elementy przy montażu ruru o róznej średnicy, gwarantują stabilność instalacji i są odporne na uszkodzenia.

  • Zawory - podobnie jak przy klasycznych instalacjach grzewczych, są to kluczowe elementy przy instalacjach podłogowych; dostępne zawory RTB HERZ proste bądź kątowe są przystosowane do wieloletniej eksploatacji i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji grzewczej montowanej pod podłogą.

W aktualnej ofercie można znaleźć także wiele innych elementów, które pozwalają na kompletne wykonanie instalacji.

Wszystkie dostępne akcesoria do montażu instalacji ogrzewania podłogowego mają niezbędne atesty i gwarancje. Są one polecane przez najlepszych ekspertów budowlanych oraz specjalistów od hydrauliki.

Więcej

Akcesoria montażowe Jest 22 produktów.

Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów