Pompy ciepła

eRaty Santander Consumer Bank

Pompy ciepła

Jeśli interesują cię ekonomiczne rozwiązania, które jednocześnie dbają o środowisko, to pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Czym jest to urządzenie? Pompy ciepła są urządzeniem do podgrzewania wody użytkowej a zakresie domowym. Należą one do najbardziej efektywnych oraz ekologicznych systemów ogrzewania. Mogą działać niezależnie ...

Jeśli interesują cię ekonomiczne rozwiązania, które jednocześnie dbają o środowisko, to pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Czym jest to urządzenie? Pompy ciepła są urządzeniem do podgrzewania wody użytkowej a zakresie domowym. Należą one do najbardziej efektywnych oraz ekologicznych systemów ogrzewania. Mogą działać niezależnie od pory roku. Ciepło wytwarzają z otoczenia - wykorzystując energię słoneczną oraz energię geotermalną. Każde z tych źródeł jest dostępne bezpłatnie i nieograniczonej ilości dla każdego człowieka. To tylko wystarczy, aby pompa ciepła mogła ogrzać cały budynek oraz niezbędną wodę użytkową. Jest to niesamowita oszczędność energii. Jednocześnie aktywnie przyczyniasz się do chronienia środowiska naturalnego. Pompy ciepła mogą być montowane zewnętrznie i wewnętrznie, dzięki czemu nawet nie posiadając dużego terenu wokół domu, możesz sobie pozwolić na montaż pompy odpowiedniego rodzaju. Warto podkreślić, że pompy charakteryzują się cichym i automatycznym działaniem oraz nie wymagają konserwacji.

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie budynku. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że pompa jest urządzeniem wykorzystującym naturalne (odnawialne) źródła energii, przede wszystkim:

  • ciepło geotermalne,

  • ciepło pochodzące z wód gruntowych i powierzchniowych,

  • ciepło pochodzące z powietrza.

Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku pomp pojęcie ciepła powinno być rozumiane zupełnie inaczej niż w jego potocznym znaczeniu. Pompy wykorzystują bowiem naturalne zjawiska fizyczne przekształcające zimno w ciepło (i odwrotnie, dlatego w okresie letnim popy mogą pełnić funkcję klimatyzacji) przy niewielkim udziale energii elektrycznej, co przekłada się na obniżenie rachunków za pobór prądu. Te dodatkowo można jeszcze zmniejszyć, korzystając np. z instalacji fotowoltaicznych. W przypadku pomp ciepła warto pamiętać o jeszcze jednej zależności. Im mniejsza jest amplituda pomiędzy temperaturą wody, gruntu czy powietrza, a pożądaną temperaturą pomieszczeń, tym mniej energii elektrycznej będzie potrzebowała pompa do prawidłowego działania.

Pompa ciepła a cena? Ta bywa wysoka, jednak należy wiedzieć, że jej stosowanie dość szybko się zwraca, a dodatkowo jest możliwość uzyskania dotacji obniżającej wydatki na jej zakup i montaż.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompa ciepła - sklep specjalizujący się w tego typu rozwiązaniach oferuje je w kilku rodzajach. Pompy klasyfikowane są przede wszystkim ze względu na tzw. źródło dolne, czyli miejsce skąd pozyskiwana jest energia. Przy ustalaniu poszczególnych typów brane jest również pod uwagę źródło górne, będące medium systemu grzewczego. Skupiając się na dolnych źródłach, pompy ciepła można podzielić na:

  • gruntowe (solankowe, glikolowe), w których energia potrzebna do zasilania pompy pobierana jest z gruntu;

  • wodne — energia do zasilania pochodzi z wód gruntowych lub innych zbiorników wodnych (m.in. stawów);

  • powietrzne — w tym przypadku energia pochodzi z powietrza znajdującego się poza budynkiem. Wyjątkiem w tym przypadku jest pompa powietrzna przeznaczona tylko i wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła - sklep oferuje również modele urządzeń klasyfikowane według górnego źródła. W tym przypadku w ofercie dostępna jest:

  • pompa ciepła grunt-woda. Tu źródłem zasilania jest instalacja wodna. Może być to typowa podłogówka, ogrzewanie ścienne czy sufitowe, jak i odpowiednio dobrane grzejniki;

  • pompa ciepła woda-woda;

  • pompa ciepła powietrze-woda;

  • pompa ciepła powietrze-powietrze.

W tym przypadku nie ma typowej instalacji centralnego ogrzewania, a zamiast niej pojawia się specjalnie opracowany system nadmuchowy.

Pompa ciepła cena

Koszt zakupu pompy ciepła jest dość wysoki w porównaniu do innych metod grzewczych, warto pamiętać jednak o tym, że przez niskie kosztu eksploatacji i możliwość ich obniżenia przez wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych jest to inwestycja, która zwraca się w stosunkowo krótkim czasie.

Na koszt zakupu i montażu pompy wpływ będzie miał również wybrany jej rodzaj.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła może być wykorzystywana nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do przygotowania ciepłej wody użytkowej. W takim przypadku instalacja ma dwa źródła ciepła. Pierwsze to źródło dolne (woda, grunt, powietrze) oraz drugie, czyli instalacja grzewcza w budynku. W takim systemie ma miejsce przepływ energii cieplnej ze źródła dolnego do źródła górnego. W praktyce oznacza to, że sama pompa nie wytwarza ciepła, a jedynie wykorzystuje tę dostępną w powietrzu, gruncie czy wodzie, a następnie przesyła ją dalej do instalacji w budynku.

Pompa ciepła a ekologia

W ostatnich latach nastąpił wzrost zainteresowania ekologicznymi źródłami energii, co przekłada się na korzyść ochrony i poprawy jakości środowiska. Jednym z rozwiązań pomagających chronić naturę jest pompa ciepła, będąca doskonała i co najważniejsze ekologiczną alternatywą dla wielu tradycyjnych metod grzewczych. Urządzenie nie szkodzi środowisku naturalnemu. Idealną sytuacją jest ta, w której do jego zasilania wykorzystywana jest energia pochodząca z OZE.

Więcej

Pompy ciepła Jest 10 produktów.

Podkategorie

  • Pompy ciepła CWU

    Odnawialne, ekologiczne i ekonomiczne źródła ogrzewania wody, a także centralnego ogrzewania to rozwiązania wpisujące się w potrzeby większości współczesnych gospodarstw domowych. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na spełnienie tych wymagań są pompy ciepła, które wykorzystują energię pochodzącą z powietrza, wody czy gruntu do ogrzewania domu oraz uzyskania ciepłej wody użytkowej. Chcąc postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest ogrzewacz wody z pompą ciepła, warto sprawdzić ofertę naszej firmy zajmującej się dostarczaniem specjalistycznych rozwiązań w zakresie branży grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej. Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego!

    Pompy ciepła w ofercie KociolCenowy.pl

    Pompa ciepła do cwu i ogrzewania przestrzeni mieszkalnych to jedno z najpopularniejszych urządzeń wykorzystywanych w branży grzewczej, które z powodzeniem stosowane jest we współczesnym budownictwie. Chcąc postawić na wysokiej klasy pompy ciepła warto zdecydować się na produkty dostępne w ofercie sklepu internetowego kociolcenowy.pl ma bowiem w swoim asortymencie nowoczesne pompy ciepła do ogrzewania domu, a także ciepłej wody użytkowej o różnorodnych pojemnościach pochodzące od renomowanych i cenionych producentów, takich jak EXPLORER AI COIL czy GALMET. Proponowane urządzenia pozwalają na rozbudowę lub modyfikację istniejących instalacji cieplnych, a także budowę nowych instalacji umożliwiających zamianę źródła ciepła na ekologiczne źródło ciepłej wody użytkowej, jaką jest innowacyjny ogrzewacz wody z pompą ciepła.

    Pompa ciepła do cwu i ogrzewania domów — dlaczego warto?

    Wybór proponowanych przez sklep internetowy kociolcenowy.pl pomp ciepła do ogrzewania domu i uzyskania ciepłej wody użytkowej to decyzja, która pozwala na efektywne wykorzystanie energii cieplnej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii, czyli z powietrza, wody czy gruntu — zgromadzone w nich ciepło wykorzystywane jest bowiem do wytwarzania energii potrzebnej do ogrzewania przestrzeni oraz uzyskania ciepłej wody użytkowej. Sprawia to, że pompy ciepła do c.w.u. i ogrzewania domów dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego stanowią rozwiązanie, które charakteryzuje się szeregiem zalet, wśród których można zaliczyć aspekty, takie jak:

    • Energooszczędność

    Pompa ciepła pozwala na oszczędność energii na poziomie nawet 80% w stosunku do klasycznych sposobów ogrzewania elektrycznego.

    • Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

    Pompy ciepła do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej dostępne w naszej ofercie to urządzenia, których wybór pozwala na zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz wygody użytkowania. Zostały one zapewnione poprzez zastosowanie do budowy pompy ciepła innowacyjnych technologii, takich jak intuicyjny system sterowania posiadający funkcję samokontroli umożliwiająca planowanie, programowanie i regulację okresów ogrzewania domu czy podgrzewania wody.

    • Łatwość montażu

    Instalacja pompy ciepła to prosty proces, który nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych prac instalacyjnych, co pozwala na szybki i sprawny montaż urządzenia grzewczego w przestrzeni mieszkalnej czy użytkowej.

    • Dbałość o środowisko naturalne

    Pompy ciepła wykorzystywane do ogrzewania domu i uzyskiwania ciepłej wody użytkowej to przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązanie — funkcjonowanie pompy ciepła opiera się bowiem na odnawialnych źródłach energii oraz wykorzystaniu energii elektrycznej. Sprawia to, że praca pompy ciepła nie niesie za sobą emisji zadanych zanieczyszczeń, spalin czy pyłów, które powstają podczas spalania tradycyjnych paliw, takich jak gaz ziemny, olej opałowy czy paliwa stałe.

    Nowoczesne pompy ciepła i ich zastosowanie

    Pompy ciepła dostępne w ofercie naszego sklepu do innowacyjne urządzenia pozwalające na ogrzewanie domu oraz uzyskanie ciepłej wody użytkowej, które z powodzeniem wykorzystywane są w nowoczesnych domach wolnostojących. W zależności od potrzeb domowników i wymagań stawianych przez wielkość danego budynku, pompy ciepła mogą pracować zarówno jako samodzielne źródło ciepła, jak i jako element systemy hybrydowego wspomagający pracę systemu ogrzewania.

  • Pompy ciepła do CO/CWU

    Każdy, kto zdecydował się na budowę własnego domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego systemu ogrzewania nie jest łatwy, a decyzja musi zostać podjęta już na etapie planowania inwestycji. Inwestorzy mają do dyspozycji wiele metod ogrzewania, jednak ze względu na aktualne przepisy, dostępne dofinansowania i wytyczne w budownictwie większość z nich decyduje się na wybór metody ogrzewania oparte o wykorzystanie pompy ciepła.

    Dlaczego pompa ciepła to dobre rozwiązanie do ogrzewania budynku?

    Pompy ciepła do CO i CWU mają wiele zalet, nic więc dziwnego w tym, że bardzo często stosowane są do ogrzewania budynków. Rynek ma do zaoferowania wiele różnorodnych modeli pomp o zmiennych funkcjonalnościach, przez co wybór tej odpowiedniej dla danego przypadku nie powinien dostarczać zbyt wielu trudności. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wybór pompy mającej możliwość włączenia w układ grzewczy kilku wymienników, z możliwością dowolnego ustawiania temperatury w każdym z nich. Co istotne pompy ciepła do CO i CWU nie tylko pozwalają ogrzać pomieszczenie, ale również mogą posłużyć do podgrzewania wody użytkowej. Taka woda jest pozbawiona wielu groźnych bakterii, przez co jest znacznie zdrowsza i bezpieczniejsza dla domowników. W okresie letnim pompa może pełnić funkcję urządzenia chłodzącego.

    Pompy ciepła są urządzeniami kompaktowymi, pracującymi bardzo cicho, przez co nie są uciążliwe ani dla domowników, ani dla ich najbliższego otoczenia. Sterowanie tym źródłem ogrzewania jest bardzo proste, wręcz intuicyjne i odbywa się przez wbudowany wyświetlacz. W najnowocześniejszych modelach pompą można sterować smartfonem lub tabletem — wystarczy sparować dowolne urządzenie z pompą i skorzystać z połączenia wi-fi.

    Powietrzna pompa ciepła nie jest rozwiązaniem, które może zrujnować domowy budżet. Korzystając z niej, można ogrzać nie tylko cały dom, ale również wodę użytkową i to przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii, co bez wątpienia dość szybko będzie zauważalne w rachunkach za prąd. Porównując ze sobą wiele metod ogrzewania, specjaliści zauważyli, że w wielu przypadkach koszty wykorzystywania pompy ciepła mogą być znacznie niższe niż w przypadku alternatywnych metod, takich jak kotły olejowe, piec na pellet lub ekogroszek czy kotły elektryczne.

    Dodatkowo istnieje jeszcze możliwość obniżenia kosztów — wystarczy zacząć korzystać z alternatywnych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej, między innymi instalacji fotowoltaicznych, ekologicznych i ekonomicznych w zastosowaniu.

    Możliwość dofinansowania pompy ciepła

    W świecie pełnym zanieczyszczeń i w obliczu globalnego ocieplenia coraz ważniejsze staje się stosowanie ekologicznych rozwiązań, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale również pod wieloma względami są opłacalne dla człowieka.

    Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się pompy ciepła, na co wpływ ma nie tylko efektywność tego rozwiązania. Koszty eksploatacji pomp są stosunkowo niskie (w porównaniu do innych metod ogrzewania), a dodatkowym czynnikiem zachęcającym do korzystania z nich jest również to, że na zakup pompy można otrzymać dofinansowanie pod warunkiem, że urządzenie, które ma zostać zakupione spełnia rygorystyczne wymagania programu WFOŚiGW "Czyste Powietrze”. Wysokość dofinansowania zależna jest przede wszystkim od zarobków beneficjentów. Osoby z dochodem maksymalnie 100 000 zł rocznie mogą otrzymać do 9000 zł na zakup pompy ciepła powietrze/woda. Jednak grupa beneficjentów, którzy mogą starać się o dofinansowanie na podwyższonym poziomie, mają szansę na uzyskanie dotacji nawet w wysokości 18 000 zł. Na co można przeznaczyć pieniądze otrzymane w ramach dofinansowania? To już zależy od indywidualnego przypadku. Środki mogą być przeznaczone zarówno na wymianę starego pieca oraz zakup i montaż pompy ciepła, jak i na docieplenie budynku czy inne czynności związane z ogrzewaniem.

    Powietrzna pompa ciepła ma wiele zalet, a dodatkowa możliwość pozyskania dofinansowania zachęca do skorzystania z tej metody ogrzewania obiektu.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
  • Nowoczesny ogrzewacz wody z pompą ciepła i wymiennikiem spiralnym. pojemność: 200 l współczynnik COP*: 3,1 wymiary** : 161,7/62/66,5 cm waga: 97 kg (*) współczynnik efektywności dla temperatury zewnętrznej +15°C (**) wymiary: wys/szer/gł i waga – dot. jednostki zewnętrznej, wymiary i waga jednostki wewnętrznej podane są w karcie katalogowej

  • Nowoczesny ogrzewacz wody z pompą ciepła i wymiennikiem spiralnym. pojemność: 270 l współczynnik COP*: 3,5 wymiary** : 195,7/62/66,5 cm waga: 111 kg (*) współczynnik efektywności dla temperatury zewnętrznej +15°C (**) wymiary: wys/szer/gł i waga – dot. jednostki zewnętrznej, wymiary i waga jednostki wewnętrznej podane są w karcie katalogowej

  • Pompa ciepła Gree VERSATI SPLIT 8kW 1-FAZOWA to urządzenie umożliwiające realizację ogrzewania niskotemperaturowego, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji poprzez klimakolektory. 

  • Pakiet Pompa ciepła Gree VERSATI SPLIT 8kW 1-FAZOWA + Bufor 80l Galmet GRATIS!

  • Pompa ciepła Gree VERSATI SPLIT 10kW to urządzenie umożliwiające realizację ogrzewania niskotemperaturowego, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji poprzez klimakolektory. 

  • POMPA CIEPŁA POWIETRZE-WODA HPA-O 8 CS Plus Pompa ciepła powietrze-woda do ogrzewania i chłodzenia, do montażu zewnętrznego Technologia inwerterowa zapewniająca wysoką sprawność i niskie koszty energii

  • 3 funkcje w 1 urządzeniu – ogrzewanie i chłodzenie budynku, grzanie wody użytkowej. COP = 5,6 (Prima 8GT – A10W35). Praca do -25°C. Temperatura na wyjściu z pompy ciepła do 65°C. Ekologiczny czynnik chłodniczy – R32. 2 tryby pracy cichej. Modulowana moc grzewcza - podwójna rotacyjna sprężarka inwerterowa (twin rotary). Do 5 lat gwarancji* Moc grzewcza: 4,...

  • Pompa ciepła Gree VERSATI SPLIT 12kW to urządzenie umożliwiające realizację ogrzewania niskotemperaturowego, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji poprzez klimakolektory. 

  • Pompa ciepła Panasonic Aquarea 16kW T-CAP model KIT-WXC16H9E8 3-fazowa KIT-WXC16H9E8 (WH-SXC16H9E8 + WH-UX16HE8)

  • Pompa ciepła AIRKOMPAKT od firmy Kołton opracowana wspólnie z naukowcami z AGH w Krakowie to urządzenie zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w polskim klimacie.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów