Kategorie

Promocje

eRaty Santander Consumer Bank

VESBO to polski dystrybutor wysokiej jakości komponentów do instalacji sanitarnych. W ofercie Kociolcenowy.pl pojawiły się produkty marki własnej VESBO - VPremium, które mogą posłużyć do budowy i montażu różnego rodzaju instalacji transportujących wodę pitną, kanalizacji sanitarnej czy ogrzewania podłogowego, a także bardziej zaawansowanych technologicznie układów przemysłowych. Zachęcamy do poznania marki VESBO oraz linii produktów z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Vesbo – co to za marka?

VESBO to wiodąca marka i partner strategiczny światowego producenta elementów instalacyjnych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych – tureckiej firmy Novaplast, która rzesza kilkadziesiąt przedsiębiorstw z różnych części świata. Dział inżynieryjny niemieckiej Arcon Handels GmbH projektuje innowacyjne rozwiązania dla systemów sanitarnych VESBO, w tym rury i kształtki VESBO.

Marka Vesbo złączki i akcesoria

VESBO katalog

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz starannie wykonane rury, złączki i kolana o różnych parametrach, które pomogą stworzyć unikalny układ sanitarny i grzewczy na miarę każdego domu. VESBO katalog to szeroka oferta elementów systemowych dla wszystkich tych, którzy stoją w obliczu budowy, gruntownego remontu, modernizacji systemu grzewczego czy też wymiany źródła ciepła i chcą cieszyć się niezawodną, bezpieczną instalacją przez długie lata. Przewidywana trwałość PERT zastosowanego w rurach VESBO jest oceniana na minimum 50 lat, ale o technologii wykonania będziemy pisać dalej.

Rury VPremium

Technologia wykorzystana do produkcji rur VPremium gwarantuje nieprzepuszczalność tlenu, wysoką wytrzymałość na odkształcenia i niską rozszerzalność cieplną, w przeciwieństwie do rur metalowych, które pracują pod wpływem działania zróżnicowanych temperatur, co często objawia się niezidentyfikowanym "stukaniem" w ścianach oraz może prowadzić do uszkodzeń, pęknięć i rozszczelnień systemu. To w konsekwencji może skutkować koniecznością dokonania kosztownych napraw, a nawet remontu, czego zdecydowanie chcemy uniknąć. Warto zatem od samego początku postawić na niezawodne materiały i cieszyć się komfortowym mieszkaniem przez długie lata. Warstwę zewnętrzną oraz wewnętrzną rur VPremium stanowi polietylen o podwyższonej wytrzymałości temperaturowej (PERT). Między warstwami polietylenu znajduje się aluminium. Warstwy aluminium spawane są doczołowo za pomocą autorskiej techniki VPremium (R) laser. Dwie ostatnie warstwy to warstwy kleju łączącego tworzywo PERT z aluminium. Rury doskonale sprawdzą się w układach sanitarnych, w których temperatura cieczy nie przekracza 95°C oraz ciśnienia maksymalnego 10 bar. W zależności od potrzeb, rury o różnym przekroju można zakupić na metry bieżące lub w postaci całej rolki.

Kształtki zaprasowywane

VESBO oferuje różnego rodzaju kształtki do łączenia rur, dzięki którym montaż instalacji staje się szybszy i wygodniejszy. Do systemów PERT/AL/PERT znajdziesz w ofercie sklepu Kociolcenowy.pl:

  • złączki proste;

  • kolanka;

  • złączki trójramienne.

Kształtki zaprasowywane cechuje łatwość i estetyka zakładania szczelnych łączeń przy pomocy zaciskarki typu U. W trudnodostępnych miejscach, gdzie ciężko jest manewrować kluczem celem dokręcenia nakładek, to rozwiązanie instalacyjne jest znacznie szybsze i wygodniejsze od tradycyjnego. Ponadto VESBO zaprojektowało również wytrzymałe złączki redukcyjne, które umożliwiają łączenie rur o zróżnicowanym przekroju. Kształtki zaprasowywane VESBO można podzielić również na te, które posiadają gwint wewnętrzny oraz zewnętrzny. Elementy przeznaczone do łączenia rur VPremium są zabezpieczone przed korozją. Wszystkie oferowane produkty posiadają atest higieniczny, co oznacza, że są dopuszczone do kontaktu z wodą przeznaczoną do spożywania przez ludzi.

Precyzyjne wykonanie elementów PERT/AL/PERT zapewnia szczelność wykonanych połączeń. Dodatkowo złączki VESBO posiadają stosowne oznakowania, dzięki czemu ich dobór oraz montaż będą zdecydowanie łatwiejsze dla początkujących w temacie robót instalacyjnych. W razie potrzeby bądź chęci zakupu większych ilości poszczególnych elementów zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który przygotuje dla Ciebie indywidualną wycenę.