Tagi
Uchwyty i wsporniki do rur instalacyjnych.
Wsporniki i uchwyty do rur pełnią ważną funkcję w każdej instalacji wodociągowej w domu. Odpowiednie rozmieszczenie punktów mocowania usztywnia rurociąg oraz zapobiega jego przemieszczaniu się. Stosowanie obejm do rur ma szczególne znaczenie przy zmianie kierunku instalacji oraz w kluczowych węzłach, ja...
Uchwyty i wsporniki do rur instalacyjnych.
Wsporniki i uchwyty do rur pełnią ważną funkcję w każdej instalacji wodociągowej w domu. Odpowiednie rozmieszczenie punktów mocowania usztywnia rurociąg oraz zapobiega jego przemieszczaniu się. Stosowanie obejm do rur ma szczególne znaczenie przy zmianie kierunku instalacji oraz w kluczowych węzłach, jak na przykład kotłownia, gdzie schodzi się wiele nitek wodociągowych.
W każdym domu istnieje kilka instalacji, wymagających stosowania obejm i wsporników:
Centralne ogrzewanie, wymagające doprowadzenia pary rurek do każdego grzejnika lub punktu grzewczego. W takim przypadku warto wykorzystać podwójne obejmy, pozwalające prowadzić dwie równoległe nitki.
Ciepła woda użytkowa często stosowana jest również z rurociągiem dostarczającym zimną wodę bieżącą.
W instalacjach chłodniczych dobrze sprawdzają się uchwyty do rur z termoizolacją. W ten sposób nie tworzą się szkodliwe mostki cieplne.
Rury kanalizacyjne posiadają znacznie większy przekrój, co wymaga stosowania większych obejm.
Wsporniki i uchwyty stosowane są także przy stabilizacji peszli do kabli.
Zastosowanie mocowań do rur jest bardzo szerokie, a w każdym przypadku są one niezbędnym elementem instalacji.
Przy zakupie obejm do rur należy zwrócić uwagę na średnicę prowadzonego rurociągu. Jednak równie ważny jest materiał, z jakiego wykonane zostały wsporniki do rur. Powinien być on dobrany do całej instalacji. W przypadku C.O. oraz C.W.U. uchwyty muszą być odporne na wysoką temperaturę. W końcu istotna jest także jakość kupowanych uchwytów, by wytrzymały one długi czas.