Śrubunki

Śrubunki stosowane w instalacjach gazowych, wodnych i co.

Śrubunki to gwintowane kształtki wykorzystywane do wykonywania szczelnych połączeń rurowych instalacji centralnego ogrzewania (C.O.), instalacji wodociągowych oraz gazowych. Najczęściej są one wytwarzane z mosiądzu, stali nierdzewnej lub żeliwa. Śrubunki produkuje się w różnych rozmiarach...

Śrubunki stosowane w instalacjach gazowych, wodnych i co.

Śrubunki to gwintowane kształtki wykorzystywane do wykonywania szczelnych połączeń rurowych instalacji centralnego ogrzewania (C.O.), instalacji wodociągowych oraz gazowych. Najczęściej są one wytwarzane z mosiądzu, stali nierdzewnej lub żeliwa. Śrubunki produkuje się w różnych rozmiarach i kształtach, a ich gwinty są dostosowane do standardowych połączeń rurowych.

Śrubunki mosiężne

W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości śrubunki wykonane z mosiądzu. Zaletą armatury wykonanej z mosiądzu są jej doskonałe parametry techniczne. Dlatego też jest ona najczęściej polecana do instalacji grzewczych. Śrubunki do grzejnika z mosiądzu wyróżnia:

  1. Wysoka klasa wytrzymałości — dzięki czemu instalacja grzewcza będzie trwała i niezawodna.

  2. Niska podatność na uszkodzenia mechaniczne — z jednej strony materiał ten jest twardy, nie pęka, nie kruszeje i nie jest podatny na ścieranie. Natomiast z drugiej mosiądz zachowuje pewną elastyczność przydatną w połączeniach rurowych.

  3. Wytrzymałość na zmiany ciśnienia i zmiany temperatury — niezależnie od czynnika w przewodach instalacji śrubunki mosiężne wytrzymują wysokie ciśnienia i nie są podatne na nagłe zmiany temperatury, które występują w systemach grzewczych.

  4. Antykorozyjność — mosiądz nie koroduje, a dodatkowo jest neutralny dla czynników znajdujących się w instalacji. Czyli nie wpływa na zmianę jego składu (czy smaku w przypadku wody). W elementach armatury wykonanej z mosiądzu nie osadza się kamień i nie rozwijają bakterie.

Gdzie stosuje się śrubunki?

Zastosowanie śrubunków bardzo usprawnia montaż i demontaż różnego rodzaju systemów rurowych. Śrubunki do grzejnika, jak sama nazwa wskazuje, są stosowane przede wszystkim do wszelkiego rodzaju systemów grzewczych, w których źródłem ciepła jest kaloryfer. Należy zauważyć, że wykorzystuje się je nie tylko do montażu kaloryferów, ale także do mocowania innego typu urządzeń grzewczych i hydraulicznych.

Zrobione z mosiądzu śrubunki umożliwiają szybkie, trwałe i szczelne połączenie kolejnych elementów systemu rurowego, czy też podłączenie do niego innych niezbędnych urządzeń. Przy ich pomocy podłącza się do instalacji: pompy, zawory i liczniki. Dzięki śrubunkom niezwykle łatwa staje się wymiana lub demontaż dodatkowych elementów systemów rurowych. Dodatkowo ułatwiają one prace konserwacyjne i serwisowe.

Rodzaje śrubunków

Najczęściej stosowane są dwa typy śrubunków do armatury C.O.: proste i kątowe. Modele proste umożliwiają połączenie rur i przewodów instalacyjnych w osi. Natomiast śrubunki kątowe są stosowane do bezpiecznego i szczelnego połączenia rur pod kątem prostym.

Elementy montażowe do instalacji wodnych, grzewczych czy gazowych są produkowane ze standardowymi rozmiarami gwintów calowych: 1/2", 3/4" i 1". Dodatkowo mogą być one wyposażone w dedykowany, uszczelniający oring.

Dlaczego warto stosować śrubunki z mosiądzu?

Śrubunki mosiężne stanowią ważny element różnego typu instalacji wodno-kanalizacyjnych i C.O. Stosuje się go wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba solidnego połączenia składników instalacji rurowych. Kształtki tego typu zapewniają szczelne i pewne przejście między rurami. Dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym śrubunki wykonane z mosiądzu są również stosowane w instalacjach gazowych oraz hydraulicznych. Umożliwia to dokonywanie okresowej konserwacji i kontroli tych systemów.

Więcej

Śrubunki Jest 7 produktów.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów