Kolana

Kolana miedziane jedno- i dwukielichowe.

Oprócz rur miedzianych, dzięki którym możliwe jest tworzenie instalacji gazowej oraz instalacji grzewczej ciepłej i zimnej wody, niezbędnym elementem do wykonania wspomnianych systemów, są kolana miedziane. Wymienione łączniki podzielimy na kilka grup, a dokładniej mówiąc, na kształtki jedno lub dwukielic...

Kolana miedziane jedno- i dwukielichowe.

Oprócz rur miedzianych, dzięki którym możliwe jest tworzenie instalacji gazowej oraz instalacji grzewczej ciepłej i zimnej wody, niezbędnym elementem do wykonania wspomnianych systemów, są kolana miedziane. Wymienione łączniki podzielimy na kilka grup, a dokładniej mówiąc, na kształtki jedno lub dwukielichowe z kątem załamania 45, lub 90 stopni. Dzięki wymienionym elementom poprowadzimy instalacje zgodnie z potrzebami i wymaganiami projektu z uwzględnieniem rozmieszczenia przyłączy i króćców.

Charakterystyka kolanek do instalacji miedzianych

Instalacje miedziane to systemy, w których skład wchodzą zarówno rury, jak i łączniki takie jak kolana miedziane jedno i dwukielichowe. Ze względu na rolę, jaką pełnią wspomniane elementy, warto, jest sięgać po wyroby sprawdzonych producentów, które dokładają wszelkich starań, aby tego typu łączenia były wykonane z dbałością o precyzję. W ten sposób możemy mieć pewność, że zastosowane kolanka do instalacji miedzianych, nie tylko pozwolą na ukierunkowanie rur, ale co ważniejsze, dadzą możliwość stworzenia szczelnych połączeń. Nic więc dziwnego, że tego typu elementy wykorzystywane są zarówno w instalacjach gazowych, jak i wodnych. Występują w zróżnicowanych rozmiarach, tj. 28, 22 i 15 mm, co pozwala na idealne dopasowanie łączników do konkretnych potrzeb i wymogów projektu.

Dlaczego należy stosować kolana miedziane?

Jak wspomniano wyżej kolanka to jedne z nieodzownych elementów, niezbędnych w instalacjach miedzianych. To właśnie dzięki nim możliwe jest wykonanie połączeń w sposób prosty i szybki, a co ważniejszy również skuteczny. Prezentowane elementy niezależnie od wybranego rodzaju i rozmiaru, nie przyczyniają się do zmniejszenia światła przepływu w instalacjach. Ponadto kolanka do instalacji miedzianych:

  • nie rdzewieją,

  • są bardzo wytrzymałe na działanie wysokich temperatur i ciśnienia,

  • mogą być wykorzystywane w instalacjach sprężonego powietrza, zimnej i ciepłej wody użytkowej, gazowych, olejowych, c.o. przemysłowych oraz tryskaczowych.

Kolanka miedziane umożliwiają nie tylko spajanie ze sobą kolejnych elementów układu (instalacji), ale także pozwalają na płynne zmienianie kierunku ich przepływu zgodnie z rozmieszczeniem przyłączy i króćców. Przy pomocy lutowania mamy możliwość wykonania instalacji o odpowiedniej szczelności. Nic więc dziwnego, że kolana miedziane od lat uznawane są za sprawdzone i łatwe w realizacji rozwiązania.

Więcej

Kolana Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów