Systemy kominowe - SPIROFLEX

Zastosowanie kondensacyjnych źródeł ciepła sprawia, że właściwości spalin znacząco się zmieniają. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne systemy kominowe, które zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez nowoczesne systemy grzewcze. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Systemy kominowe, czyli jak...

Zastosowanie kondensacyjnych źródeł ciepła sprawia, że właściwości spalin znacząco się zmieniają. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne systemy kominowe, które zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez nowoczesne systemy grzewcze. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Systemy kominowe, czyli jak odprowadzić spaliny?

Zasada działania nowoczesnych systemów ogrzewania w postaci kotłów kondensacyjnych jest bardzo prosta. Gaz zostaje w nich spalony, a to oznacza zachodzenie reakcji, której produktem jest m.in. para wodna. Jej późniejsza kondensacja polega nie tylko na odzyskaniu jej ciepła przez system wymienników, ale też na skropleniu gazu do postaci ciekłej.

Dlatego bardzo ważne jest, aby kominy do kotłów kondensacyjnych spełniały określone właściwości fizyczne i chemiczne. Dostępne w naszej ofercie rozwiązania pozwolą skutecznie i bezpiecznie odprowadzać produkty spalania i jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo osobom korzystającym z takiej formy ogrzewania.

Jak zaprojektowane są systemy kominowe dostępne u nas?

Dostępny u nas komin do kotła gazowego to część większej instalacji. Składa się ona najczęściej z rur dwuwarstwowych, które — jak sama nazwa wskazuje — posiadają dwie ścianki, posiadają dwie ścianki, między którymi znajduje się wolna przestrzeń. Dzięki temu rozwiązaniu spaliny odprowadzane są rurą wewnętrzną, a świeże powietrze doprowadzane jest poprzez szczelinę w rurze. Zaprojektowane w ten sposób kominy do kotłów kondensacyjnych:

  • znacznie usprawniają wentylację w budynku,
  • skracają czas montażu instalacji kominowej,
  • obniżają koszty eksploatacji.

Jednocześnie warto dodać, że każdy dostępny u nas komin zewnętrzny do pieca gazowego kondensacyjnego to komponent, który jest odporny na oddziaływanie produktów spalania. W przypadku zastosowania zwykłego kotła, mamy tu do czynienia z dużą ilością pary wodnej i szkodliwych (kwaśnych) związków chemicznych. Z kolei kotły kondensacyjne znacząco zmniejszają ilość emitowanych spalin. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od ich ilości, każdy dostępny u nas system kominowy do pieca gazowego został wykonany z najwyższej jakości komponentów, które są odporne na oddziaływanie różnych substancji chemicznych.

System kominowy a odprowadzanie skroplin

W naszej ofercie można również znaleźć odskraplacze, czyli urządzenia przeznaczone do skroplenia i odprowadzenia kondensatu powstałego na skutek ochłodzenia spalin opuszczających piec. Element ten wykorzystywany jest głównie w instalacjach zamkniętych, dzięki czemu zapewnia skuteczną redukcję emisji spalin. Warto dodać, że kondensat charakteryzuje się obniżonym pH. W przypadku kotłów gazowych jego wartość jest jednak zbliżona do 5 - 6, w związku z czym nie ma on wpływu na sposób działania kanalizacji lub pompy kondensatu. Należy jednak pamiętać, że dzięki temu rozwiązaniu komin do kotła gazowego nie emituje tak dużej ilości spalin.

Reasumując, dostępny w naszej ofercie komin zewnętrzny do pieca kondensacyjnego to pomysłowa konstrukcja, która pozwala optymalnie wykorzystać drożność kanałów kominowego i wentylacyjnego.

Systemy kominowe dwuścienne białe i ze stali nierdzewnej przeznaczone są do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych. Pełnią funkcję samodzielnych kominów lub przyłączy w połączeniu z systemem jednościennym. System zbudowany jest z dwóch współosiowych rur: wewnętrznej odprowadzającej spaliny oraz zewnętrznej doprowadzającej powietrze do spalania. Rozwiązanie to umożliwia pracę instalacji niezależnie od wentylacji pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. Szczelność układu uzyskuje się dzięki uszczelkom silikonowym umieszczanym w połączeniach kielichowych rur wewnętrznych spalinowych

Więcej

Systemy kominowe - SPIROFLEX Jest 20 produktów.

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów