Kosy - Podkaszarki

Sprzęt ogrodniczy: kosiarki, kosy spalinowych, podkaszarki, nożyce do żywopłotu.

Pielęgnacja ogrodu wymaga nieco czasu, Można ją sobie jednak ułatwić, sięgając po odpowiednie urządzenia, które sprawią, że wiele zadań będzie można wykonać szybciej i efektywniej. Wszędzie tak, gdzie klasyczna kosiarka nie da rady poradzić sobie z wysoką trawą, nie...

Sprzęt ogrodniczy: kosiarki, kosy spalinowych, podkaszarki, nożyce do żywopłotu.

Pielęgnacja ogrodu wymaga nieco czasu, Można ją sobie jednak ułatwić, sięgając po odpowiednie urządzenia, które sprawią, że wiele zadań będzie można wykonać szybciej i efektywniej. Wszędzie tak, gdzie klasyczna kosiarka nie da rady poradzić sobie z wysoką trawą, niezawodna będzie kosa spalinowa.

Kosy spalinowe — dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie?

Kosy i podkaszarki spalinowe świetnie będą się sprawdzały w koszeniu tych miejsc, w których nie radzi sobie żadna inna kosiarka. To urządzenia niezbędne w wielu ogrodach (szczególnie tych o sporej powierzchni), przydają się również na łąkach, w parkach czy sadach. Kosy spalinowe są znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze w zastosowaniu niż tradycyjne kosiarki, które są nie tylko mniej od nich wydajne, ale również nie będą się zbyt dobrze sprawdzały w pracy w wymagających warunkach.

Trawa pod drzewami i krzewami, a może za wysoka murawa na stokach, skarpach czy terenie z dużymi nierównościami? Z tym wszystkim niezawodnie będą w stanie poradzić sobie kosy spalinowe.

Kosa spalinowa do ogrodu działa dzięki zastosowaniu paliwa — bardzo często w postaci mieszanki benzyny oraz specjalnego oleju uruchamiającego silnik, który z kolei wprawia w ruch mechanizmy tnące.

Urządzenia te są niewielkie, bardzo wygodne w użytkowaniu nawet pomimo tego, że wymagają użycia nieco siły. Te w przeciwieństwie do standardowych kosiarek trzeba nosić, a nie prowadzić po ziemi.

O czym warto pamiętać, by wybrać dobrą kosę spalinową do swojego ogrodu?

Jaka podkaszarka spalinowa będzie najlepsza? Wybierając tego typu urządzenie, należy kierować się kilkoma istotnymi czynnikami, przede wszystkim:

 • powierzchnią ogrodu,

 • intensywnością koszenia,

 • rodzajem roślinności.

Mając to wszystko na uwadze, można wybrać dobrej jakości urządzenie, które będzie przede wszystkim funkcjonalne.
W wyborze kosy spalinowej do ogrodu powinna decydować również moc silnika — ta im jest wyższa, tym praca urządzenia będzie wydajniejsza. Szczególnie znaczenie ten parametr będzie miał przy wyborze urządzenia koszącego do pielęgnacji trawników o większej powierzchni. To istotne także przy roślinności trudnej do skrócenia, czyli chwastach i wysokich trawach.

Poza mocą silnika w tego typu urządzeniach ważny jest także jego rodzaj. Najlepszym rozwiązaniem są silniki dwusuwowe, wymagające zastosowania mieszanki benzyny i oleju. Dzięki takim silnikom urządzenie może swobodnie pracować w każdej pozycji.
Podkaszarka spalinowa nie powinna mieć zbyt dużej średnicy koszenia. Dlaczego? Otóż im większa jest średnica tym, trudniej jest wykonywać precyzyjnie prace związane z koszeniem.

Kosy spalinowe: konkurencyjne ceny

Kosa spalinowa do ogrodu to urządzenie, które powinien mieć każdy właściciel posesji, który chce zadbać o pięknie i perfekcyjnie przystrzyżony trawnik w każdym zakamarku, nawet w trudno dostępnych miejscach w ogrodzie.
Jeżeli szukacie niezawodnego urządzenia, które będzie funkcjonalne i łatwe w obsłudze, niezawodnie działając przez długi czas, zachęcamy do skorzystania z urządzeń dostępnych w naszej ofercie.
Jeśli jednak Twój trawnik jest prosty i foremny wybierz klasyczną kosiarkę ogrodową.

Więcej

Kosy - Podkaszarki Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • 849,00 zł W magazynie

  Kosa spalinowa VICTUS BC 43E to w pełni profesjonalne narzędzie do pielęgnacji ogrodów, działek, skwerów, parków, terenów zielonych.

  849,00 zł
  W magazynie
 • 1 299,00 zł oczekiwanie na dostawę.

  Oleo-Mac przedstawia nową linię "H" kos spalinowych średniej mocy, opracowanych w celu osiągnięcia doskonałego kompromisu w zakresie osiągów i kosztów, przeznaczonych do użytku amatorskiego i farmerskiego

  1 299,00 zł
  oczekiwanie na dostawę.
 • 1 899,00 zł W magazynie

  Kosa spalinowa OLEO-MAC SPARTA 381 T, 2KM. Zaprojektowana do intensywnej, ciągłej eksploatacji w trudnych warunkach (miejsca, w których występują duże ilości pyłu i kurzu oraz, w których panują wysokie temperatury na zewnątrz). Wytrzymała konstrukcja zastosowanych rozwiązań technicznych gwarantuje zawsze wysoką jakość.  

  1 899,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów