Kategorie

Promocje

eRaty Santander Consumer Bank

Rodzaje podłączeń grzejników

Budując dom czy remontując mieszkanie wiele osób, zastanawia się jaki model ogrzewania wybrać. Na wybór może wpłynąć wiele czynników: są to m.in.: cena, rodzaj pieca, możliwość instalacji poszczególnego ogrzewania, koszty eksploatacyjne i wiele innych. Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań jest zasilanie dolne.

Sposoby podłączania grzejników

W budownictwie istnieje kilka wariantów podłączania grzejników. Wśród można wyróżnić najpopularniejsze zasilanie dolne, a także podłączenie boczne, krzyżowe, środkowe.

Wariant zasilania dolnego grzejnika zakłada, że obie rury zostają podłączone do specjalnych króćców. Te zwykle umieszczone są w grzejniku, na dole, przy prawej lub lewej krawędzi. W ofercie sklepów można znaleźć różne grzejniki. Podwójny panel zasilania jest zdecydowanie najwygodniejszą i najkorzystniejszą opcją. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w domach i mieszkaniach, w których układ rur znajduje się w ścianie lub pod podłogą, a grzejniki znajdują się odrobinę nad nią.

Z kolei zasilanie boczne występuje zwłaszcza w instalacjach starszego typu. Tam rury centralnego ogrzewania zwykle znajdują się w ścianach. Dlatego tu najlepszym rozwiązaniem będą kaloryfery z podłączeniem bocznym. Zasilane krzyżowe jest najczęściej stosowane w wielkoformatowych grzejnikach w łazienkach. To tam rury podłącza się do grzejnika po przekątnej. Grzejniki, które mają podłączenie środkowe, charakteryzują się tym, że przewody doprowadzające i odprowadzające wodę znajdują się blisko siebie i pod grzejnikiem.

Rodzaje podlaczen grzejnikow kociolcenowy

Rodzaje grzejników

W sklepach można znaleźć wiele grzejników tego typu. Najpopularniejsze są zasilane z dołu grzejniki. Podwójny panel zasilania zapewnia odpowiednią moc i perfekcyjne ogrzewanie całego pomieszczenia. To rozwiązanie pasuje do większości mieszkań i domów. W przypadku innej specyfikacji budownictwa warto sprawdzić wszystkie możliwe opcje. Popularnym rozwiązaniem bywają wielkoformatowe grzejniki łazienkowe, a w starym budownictwie: te podłączane do zasilania bocznie.