Złączki do lutowania

Złączki lutowane z brązu i miedzi do rur miedzianych. Złączki do lutowania wykorzystywane w instalacjach co i c.w.u. z rur miedzianych.

Złączki do lutowania W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Kolana

    Kolana miedziane jedno- i dwukielichowe.

    Oprócz rur miedzianych, dzięki którym możliwe jest tworzenie instalacji gazowej oraz instalacji grzewczej ciepłej i zimnej wody, niezbędnym elementem do wykonania wspomnianych systemów, są kolana miedziane. Wymienione łączniki podzielimy na kilka grup, a dokładniej mówiąc, na kształtki jedno lub dwukielichowe z kątem załamania 45, lub 90 stopni. Dzięki wymienionym elementom poprowadzimy instalacje zgodnie z potrzebami i wymaganiami projektu z uwzględnieniem rozmieszczenia przyłączy i króćców.

    Charakterystyka kolanek do instalacji miedzianych

    Instalacje miedziane to systemy, w których skład wchodzą zarówno rury, jak i łączniki takie jak kolana miedziane jedno i dwukielichowe. Ze względu na rolę, jaką pełnią wspomniane elementy, warto, jest sięgać po wyroby sprawdzonych producentów, które dokładają wszelkich starań, aby tego typu łączenia były wykonane z dbałością o precyzję. W ten sposób możemy mieć pewność, że zastosowane kolanka do instalacji miedzianych, nie tylko pozwolą na ukierunkowanie rur, ale co ważniejsze, dadzą możliwość stworzenia szczelnych połączeń. Nic więc dziwnego, że tego typu elementy wykorzystywane są zarówno w instalacjach gazowych, jak i wodnych. Występują w zróżnicowanych rozmiarach, tj. 28, 22 i 15 mm, co pozwala na idealne dopasowanie łączników do konkretnych potrzeb i wymogów projektu.

    Dlaczego należy stosować kolana miedziane?

    Jak wspomniano wyżej kolanka to jedne z nieodzownych elementów, niezbędnych w instalacjach miedzianych. To właśnie dzięki nim możliwe jest wykonanie połączeń w sposób prosty i szybki, a co ważniejszy również skuteczny. Prezentowane elementy niezależnie od wybranego rodzaju i rozmiaru, nie przyczyniają się do zmniejszenia światła przepływu w instalacjach. Ponadto kolanka do instalacji miedzianych:

    • nie rdzewieją,

    • są bardzo wytrzymałe na działanie wysokich temperatur i ciśnienia,

    • mogą być wykorzystywane w instalacjach sprężonego powietrza, zimnej i ciepłej wody użytkowej, gazowych, olejowych, c.o. przemysłowych oraz tryskaczowych.

    Kolanka miedziane umożliwiają nie tylko spajanie ze sobą kolejnych elementów układu (instalacji), ale także pozwalają na płynne zmienianie kierunku ich przepływu zgodnie z rozmieszczeniem przyłączy i króćców. Przy pomocy lutowania mamy możliwość wykonania instalacji o odpowiedniej szczelności. Nic więc dziwnego, że kolana miedziane od lat uznawane są za sprawdzone i łatwe w realizacji rozwiązania.

  • Łuki

    Łuki miedziane.

    Aby instalacje orurowania mogły prawidłowo funkcjonować, konieczne jest zadbanie nie tylko o same rury, ale także — co jest równie ważne — elementy złączne. Jeśli szukają Państwo wysokiej jakości komponentów w tej kwestii, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej. Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo łuki do instalacji miedzianych, które spełnią Wasze potrzeby.

    Łuki do instalacji miedzianych

    Łuki do instalacji miedzianych to kategoria produktowa, która obejmuje elementy niezwykle ważne podczas montażu instalacji w zakresie orurowania. Łuki miedziane to złączki, które na co dzień wykorzystuje się podczas przygotowywania oraz przebudowy. Do czego się ich używa? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: do spajania ze sobą kolejnych elementów układu. To jeszcze nie wszystko, ponieważ dzięki tym elementom złącznym możliwe jest płynne zmienianie kierunku przepływu płynów czy substancji gazowych przesyłanych w ramach pracy instalacji.

    W przypadku instalacji stworzonych z użyciem miedzianych komponentów łuki są łączone z rurami najczęściej dzięki procesowi lutowania. Taki sposób działania gwarantuje nie tylko wystarczającą szczelność całego połączenia, dzięki czemu znacznie spada ryzyko uszkodzenia instalacji oraz wycieku płynów.

    Dlaczego warto zdecydować się na łuki miedziane znajdujące się w asortymencie naszej oferty? Cóż, odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta: ponieważ charakteryzują się one dobrą jakością wykonania, dzięki czemu można zapewnić bezpieczeństwo oraz trwałość konstrukcji.

    Łuki złączeniowe, które znajdują się w ofercie naszego sklepu, to produkty wykonane z wysokiej jakości miedzi. Warto przy tym mieć na uwadze, że opisywany przez nas produkt odznacza się nie tylko wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, ale także — co jest równie ważne — posiada pewne właściwości pozwalające na zabezpieczenie płynu czy gazu przed zanieczyszczeniami. Atut ten może być szczególnie istotny podczas montażu instalacji wody pitnej, gdzie — jak wiadomo — czystość wody jest absolutnym priorytetem.

    Oferowane przez nas łuki do instalacji miedzianych mogą być wykorzystywane np. podczas konstruowania systemów instalacyjnych wody ciepłej i zimnej, a także w zakresie instalacji centralnego ogrzewania (C.O.). Z kolei gwinty typu R i Rp, umożliwiają łatwe i pewne połączenie z innymi elementami instalacyjnymi.

    Oto przykładowe produkty w tej kategorii produktowej:

    • VIEGA — łuk miedziany dwukielichowy 90 st. fi-28,

    • VIEGA — łuk miedziany dwukielichowy 45 st. fi-35,

    • VIEGA — łuk miedziany jednokielichowy 90 st. fi-18.

    Nasza oferta elementów miedzianych!

    Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta to nie tylko łuki do instalacji miedzianych, ale także kotły gazowe, akcesoria grzejnikowe czy sprzęt do uzdatniania wody pitnej. Jesteśmy pewni, że po zapoznaniu się z naszą ofertą znajdą Państwo rozwiązania odpowiadające Waszym potrzebom.

  • Złączki (mufy), redukcje

    Złączki (mufy), redukcje do instalacji miedzianych.

    Złączki mufowe, redukcyjne wykonywane są z najwyższej jakości miedzi. Dzięki dodatkowym przyłączom lutowanym wewnętrznie można łączyć ją swobodnie z innymi elementami instalacji niezależnie od ich średnicy.

    Zastosowanie złączek miedzianych

    Tego typu złączki mogą być stosowane w połączeniach rurami miedzianymi lub połączeniach do lutowania kapilarnego (miękkiego lub twardego). Jest to rozwiązanie, które niezawodnie sprawdza się przede wszystkim w sieciach i instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania, gazowych, chłodniczych czy klimatyzacyjnych. Złączki mufowe, redukcyjne świetnie sprawdzą się także w urządzeniach sprężonego powietrza do przesyłania medium o charakterze nieagresywnym.

    Złącza miedziane mogą posłużyć do łączenia wszystkich rodzajów rur miedzianych, które spełniają wymagania zawarte w normie PN-EN 1057. Dzięki wysokiej jakości tworzą trwałe i szczelne połączenie, które posłuży w instalacji przez wiele lat.

    W przypadku złączy miedzianych niezwykle ważne jest precyzyjne wykonanie tego elementu, aby łączył się on z szeroką gamą kształtek z miedzi oferowanych w ramach systemu. Takie perfekcyjne dopasowanie sprawia, że łącząc ze sobą oba elementy, można wykonać praktycznie dowolne połączenie. W jaki sposób redukcja do instalacji miedzianych może być połączona z innymi systemami instalacyjnymi? Osiągnięcie tego jest stosunkowo proste, ponieważ wystarczy wykorzystać jedynie specjalne przejścia z brązu.

    O czym warto pamiętać, wybierając złącza do instalacji miedzianych?

    Złączka miedziane mają szerokie zastosowanie, jeżeli zostaną wybrane modele o wysokiej jakości, jest to gwarancja użyteczności na długie lata. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze złączki, gdy konieczna jest redukcja do instalacji miedzianych? Przede wszystkim warto mieć na uwadze renomę producenta oraz jakość produktu. Bardzo ważne jest również to, by złącze było odporne na działanie wysokich temperatur — niekiedy temperatura robocza instalacji przekracza nawet 110°C, dlatego złączki muszą być do tego odpowiednio przystosowanie. Ponadto należ również zwracać uwagę na dopuszczalne ciśnienie robocze produktu Jest to wartość określana przez każdego z producentów, bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania całej instalacji.

    Istotną kwestią, którą należy mieć również na względzie jest system oceny zgodności wyrobu budowlanego.

    Dlaczego warto skorzystać z naszych złączek miedzianych?

    Jeżeli potrzebujecie, Państwo złączy miedzianych, zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z naszej oferty. Przygotowaliśmy wyłącznie najwyższej jakości produkty, które będą z powodzeniem służyły jako element dowolnej instalacji przez długie lata. Nasze wyroby zostały dodatkowo zabezpieczone, dzięki czemu charakteryzują się podwyższoną odpornością na korozję, nie jest im straszna również wysoka temperatura. Ponadto zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym nasze złączki mają podwyższone właściwości antybakteryjne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zakupu najwyższej jakości, łatwych w montażu elementów. Oferowane przez nas złącza miedziane są bezkonkurencyjne.

  • Trójniki

    Trójniki miedziane do instalacji c.o.

    Instalacje z miedzi doskonale sprawdzają się w każdym budynku. Ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do centralnego ogrzewania, ale jest znacznie szersze. Wynika to z wielu istotnych zalet, jakimi cechuje się ten materiał. W celu połączenia sztywnych, miedzianych rurek, konieczne jest zastosowanie kształtek. Ich przykładem mogą być trójniki miedziane, pozwalające na rozgałęzianie instalacji oraz podłączanie urządzeń.

    Dlaczego instalacje miedziane sprawdzają się tak dobrze?

    Miedź jest szczególnym materiałem, który cieszy się dużą popularnością w przemyśle. Znany jest przede wszystkim z doskonałej przewodności elektrycznej, ale posiada również wiele innych zalet, które często decydują o jej wykorzystaniu w instalacjach wodnych w budynku.

    • Rury i kształtki miedziane nie ulegają starzeniu, więc instalacje są bardzo trwałe, także w porównaniu z przewodami z tworzywa sztucznego czy stali.

    • Materiał ten ma właściwości bakteriostatyczne, więc zapobiega zbieraniu się drobnoustrojów wewnątrz rur.

    • Gazoszczelność, przejawiająca się głównie nieprzepuszczaniem tlenu do obiegu cieczy, chroni elementy stalowe w instalacji.

    • Niewielki ciężar to znaczne ułatwienie dla monterów.

    • Instalacje miedziane są odporne na korozje, promieniowanie UV czy działanie różnych temperatur.

    Zalety te charakteryzują nie tylko miedziane rury, ale także każde kolanko czy trójnik do instalacji miedzianych. Należy jednak pamiętać, by nie łączyć ze sobą różnych materiałów w instalacji. Rurki miedziane nie mogą być podłączone do aluminiowych kaloryferów. Natomiast elementy stalowe powinny znajdować się przed miedzianymi, patrząc w kierunku przepływu cieczy.

    Nie tylko centralne ogrzewanie - gdzie jeszcze można stosować trójniki miedziane?

    Korzyści wynikające z zastosowania miedzi nie ograniczają się tylko do instalacji centralnego ogrzewania. Okazuje się, że wiele innych domowych rurociągów może być wykonane z tego materiału. Najczęściej są to:

    • Instalacje gazowe.

    • Instalacje chłodnicze.

    • Instalacje olejowe.

    • Instalacje słoneczne.

    • Instalacje klimatyzacyjne.

    • Instalacje przeciwpożarowe.

    • Instalacje wodociągowe.

    W każdym przypadku przydatne są nie tylko trójniki miedziane, ale również inne kształtki oraz rury, wykonane z tego materiału.

    Łączenie elementów instalacji

    Jak mocuje się trójnik do instalacji miedzianych? Tu znów wskazać można na istotną zaletę tego materiału. Możliwe są bowiem trzy sposoby łączenia poszczególnych elementów ze sobą:

    • Lutowanie miękkie można wykonywać tylko w instalacjach pracujących z niskimi temperaturami, nieprzekraczającymi 110 °C. Materiał do lutowania topi się bowiem w temperaturze niższej niż 400 °C.

    • Lutowanie twarde wykonuje się z pomocą palnika, ponieważ materiał musi osiągnąć wyższą temperaturę, by połączyć elementy miedziane. Lutowanie twarde wykorzystuje się przy wykonywaniu instalacji centralnego ogrzewania czy instalacji słonecznych.

    • Połączenia gwintowane, które nie wymagają umiejętności lutowania.

    Wybór odpowiedniej metody łączenia trójników, kolanek i innych kształtek z rurami powinien dokonać fachowiec wykonujący daną instalację.

  • Zaślepki

    Zaślepki, korki, końcówki miedziane.

    Zaślepki instalacji miedzianych przydadzą się w każdym domu i ogrodzie, czy na budowie. Te z pozoru drobne elementy nieraz mogą uratować przed awarią i stratami. Dlatego warto wybrać zaślepki odpowiedniej jakości i dobrać je do potrzeb.


    Co to są zaślepki?

    Zaślepki to w ogólności elementy, które służą do zamykania otworów w rurach lub systemach. W przypadku instalacji miedzianych mogą być używane standardowe zaślepki, które pasują do rozmiaru rur miedzianych i są stosowane do zamknięcia nieużywanych odcinków instalacji w celu zapobiegania wyciekom i zanieczyszczeniom.


    Rodzaje zaślepek

    Istnieje wiele wariantów zaślepek, które różnią się kształtem, rozmiarem i sposobem mocowania. Wybór odpowiedniej zaślepki zależy od specyfiki instalacji, materiału rur, wymagań technicznych i preferencji producenta lub instalatora. Do tych najczęściej używanych należą:

    • Zaślepki gwintowane — wyposażone w gwint wewnętrzny, które można wkręcić w otwór gwintowany w rurze lub w przyłączu. Zapewniają one hermetyczne zamknięcie i są stosowane w instalacjach wodnych, gazowych lub hydraulicznych.

    • Zaślepki zatrzaskowe — zamykane za pomocą mechanizmu zatrzaskowego. Mają zazwyczaj sprężynę lub klips, która utrzymuje je w miejscu. Są łatwe w montażu i demontażu, co ułatwia dostęp do rur w przyszłości.

    • Zaślepki zaciskowe — mają zaciski lub śruby, które umożliwiają mocowanie zaślepki na zewnętrznej powierzchni rury. Zapewniają trwałe zamknięcie i są stosowane w różnych aplikacjach, takich jak instalacje grzewcze, chłodnicze czy klimatyzacyjne.

    • Zaślepki stalowe — bardzo wytrzymałe i stosowane głównie w aplikacjach przemysłowych.

    • Zaślepki plastikowe — lekkie i zazwyczaj używane w instalacjach wodnych lub gazowych w budownictwie mieszkalnym.

    • Zaślepki miedziane — wykonane ze stopów miedzi i brązu, służą do łączenia z rurami miedzianymi przeznaczone do systemów instalacyjnych wody ciepłej i zimnej oraz instalacji centralnego ogrzewania.

    Kiedy używać zaślepek instalacji miedzianych?

    Zaślepki instalacji miedzianych są używane do zabezpieczania niezastosowanych otworów w instalacjach miedzianych. W ten sposób zamyka się rury miedziane, które nie są tymczasowe niewykorzystywane, na przykład, gdy instalacja jest w trakcie budowy lub remontu, albo nie jest już używana. Zaślepki miedziane mają wiele funkcji. Przede wszystkim zapobiegają wyciekom. Zaślepki zamykają otwory w instalacji miedzianej, co pomaga zapobiec wyciekom wody lub gazu. Zapewniają one hermetyczne zamknięcie rur, eliminując ryzyko wycieków substancji przez nieużywane odcinki instalacji. Oprócz tego chronią przed zanieczyszczeniami (takimi jak kurz, pył, drobiny czy owady) wewnętrzną powierzchnię nieużywanych rur. Zapobiegają również przedostawaniu się wilgoci, która może prowadzić do korozji. Zaślepki umożliwiają łatwe zlokalizowanie nieużywanych odcinków instalacji miedzianych w przyszłości. Kiedy będą potrzebne dalsze rozszerzenia lub modyfikacje systemu, zaślepki mogą zostać usunięte, umożliwiając dostęp do rur bez konieczności demontażu całej instalacji.

  • Obejścia miedziane

    Obejścia miedziane dwukielichowe i jednokielichowe - Obejścia miedziane - Złączki instalacyjne wykonane z miedzi i brązu do łączenia z rurami miedzianymi przeznaczone do systemów instalacyjnych wody ciepłej i i zimnej oraz instalacji centralnego ogrzewania z końcówkami do kapilarnego lutowania miękkiego lub twardego oraz końcówek gwintowanych wyposażonych w gwint typu R i Rp.

    W dziedzinie instalacji wodnych i centralnego ogrzewania, solidność i niezawodność są kluczowymi czynnikami. Właśnie dlatego obejścia miedziane stanowią doskonałe rozwiązanie. Oferują one nie tylko trwałe połączenia, ale także efektywne przewodzenie ciepła i wysoką odporność na korozję. Dzięki swojej jakości wykonania oraz możliwości lutowania miękkiego lub twardego zapewniają profesjonalną instalację, która sprosta nawet największym wymaganiom. Bez względu na to, czy planujesz instalację wody ciepłej, zimnej czy systemu centralnego ogrzewania, obejścia do instalacji miedzianych do są niezawodnym wyborem, gwarantującym stabilność i długotrwałe funkcjonowanie Twojej instalacji.

    Obejścia miedziane - kreatywne rozwiązania dla lepszej wydajności i połączeń

    Obejścia miedziane dwukielichowe i jednokielichowe są niezawodnymi złączkami instalacyjnymi wykonanymi z miedzi i brązu, które znajdują szerokie zastosowanie w systemach instalacyjnych wody ciepłej i zimnej, a także w instalacjach centralnego ogrzewania. Dzięki możliwościom kapilarnego lutowania miękkiego lub twardego oraz korzystania z końcówek gwintowanych, te obejścia do instalacji miedzianych oferują elastyczne rozwiązania do różnych rodzajów połączeń. Najważniejsze cechy to:

    1. Obejścia miedziane zapewniają niezawodne łączenie rur miedzianych, co gwarantuje trwałość i szczelność instalacji wodnych i grzewczych.

    2. Dostępność końcówek do kapilarnego lutowania miękkiego lub twardego umożliwia precyzyjne i trwałe połączenia, eliminując ryzyko wycieków i uszkodzeń.

    3. Końcówki gwintowane z gwintem typu R i Rp pozwalają na prostą i szybką instalację obejść miedzianych, umożliwiając elastyczne dostosowanie do różnych rodzajów instalacji.

    Proszę pamiętać, że powyższe informacje dotyczą ogólnych właściwości i zastosowań obejść miedzianych. W przypadku konkretnych projektów lub instalacji zawsze zaleca się skonsultowanie się z odpowiednim specjalistą lub producentem w celu uzyskania dokładnych i spersonalizowanych informacji.

    Obejścia do instalacji miedzianych - niezawodne rozwiązania dla skutecznej instalacji wody i ogrzewania

    Obejścia do instalacji miedzianych stanowią kluczowy element systemów instalacyjnych wody i ogrzewania, zapewniając niezawodne połączenia między rurami miedzianymi. Wykonane z wysokiej jakości miedzi lub brązu, obejścia te gwarantują trwałość, szczelność oraz efektywną pracę całego systemu. Dzięki różnorodnym rodzajom złączek, takim jak końcówki do lutowania lub gwintowane, obejścia miedziane umożliwiają elastyczne i łatwe dopasowanie do różnych potrzeb i specyfikacji projektu. Ich solidna konstrukcja i wysoka jakość wykonania sprawiają, że są niezawodnym rozwiązaniem dla skutecznej instalacji wody i ogrzewania, spełniając wymagania nawet najbardziej wymagających aplikacji.

  • Złączki GZ/GW

    Przejścia z mosiądzu, miedzi i brązu do instalacji miedzianych lutowane z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym.

    Instalacje wodne i kanalizacyjne składają się z elementów o różnych rozmiarach. Złączki Gz-Gw to rozwiązania umożliwiające szybkie i łatwe połączenie ich ze sobą. Dostępne w naszej ofercie przejściówki to akcesoria instalacyjne wykonane z najwyższej klasy materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

    Przejściówki Gw-Gz - co to jest?

    Dostępne w naszej ofercie przejścia z mosiądzu to akcesoria instalacyjne zapewniające szczelne połączenia w instalacjach wodnych. Można ich używać w systemach:

    • centralnego ogrzewania (duża odporność na wysokie temperatury),

    • instalacji wodnych,

    • instalacji przeznaczonych do odprowadzenia ścieków.

    Zaletą naszych przejściówek i złącz, jest wysoka trwałość i niezawodność połączeń.

    Co warto wiedzieć o przejściówkach Gw i Gz?

    Oznaczenia GW i GZ, z jakimi można spotkać się w naszym katalogu, oznaczają:

    • złączki GW — to elementy, które mocowane są z resztą instalacji za pośrednictwem gwintu wewnętrznego,

    • złączki GZ — to przejściówki, które łączą się z instalacją poprzez gwint zewnętrzny.

    Oznacza to, że dostępne w naszej ofercie złączki są przystosowane do różnych rodzajów połączeń. W naszej ofercie znajdą Państwo nyple, złączki, przejściówki, a także kolanka, które umożliwiają poprowadzenie instalacji pod kątem prostym.

    Dlaczego warto wybrać złączki z mosiądzu?

    Oferujemy przejścia z mosiądzu, które są dostosowane do instalacji miedzianych. Ich zaletą jest wysoka odporność na oddziaływania termiczne (niska rozszerzalność temperaturowa), wytrzymałość na duże ciśnienie, łatwość montażu, a także — co najważniejsze — szczelność wykonanych połączeń. Co więcej, nasze złączki dostępne są w różnych rozmiarach. Dzięki temu mogą Państwo wybrać model jak najlepiej dopasowany do reszty instalacji.

    Dlaczego stawiamy na złączki wykonane z mosiądzu? Ponieważ jest to materiał o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne. Instalacje CO (grzewcze), a także wodne i kanalizacyjne są narażone na oddziaływanie:

    • dużych różnic temperatur,

    • odczynników chemicznych o pH kwaśnym i zasadowym,

    • dużego ciśnienia.

    Atutem złączek mosiężnych jest ich wysoka odporność na utlenianie. W praktyce oznacza to, że ich rozkręcenie po wielu latach nie będzie większym problemem. W naszej ofercie można również znaleźć złączki wykonane z brązu, który — podobnie jak mosiądz — jest stopem o doskonałych właściwościach fizykochemicznych.

    Jak korzystać ze złączek instalacyjnych?

    Dostępne w naszej ofercie instalacyjne złączki GW i GZ są zaprojektowane w taki sposób, aby ich montaż był jak najprostszy. W przypadku instalacji miedzianych monter może skorzystać z pakunków uszczelniających. Dlatego przed wkręceniem przejściówki należy zabezpieczyć gwint odpowiednim rodzajem materiału. Warto zauważyć, że pakunek pod wpływem działania wody pęcznieje, dzięki czemu ustanowione w ten sposób połączenie jest szczelne.

    Reasumując, oferujemy Państwu złączki o idealnie dopasowanych wymiarach, które są produkowane zgodnie z aktualnymi normami technicznymi. Dzięki temu nasze przejściówki zachowają szczelność przez bardzo długi czas.
    Sprawdź także naszą ofertę elementów do kanalizacji wewnętrznej.