Odpowietrzniki

Odpowietrzniki — jak sama nazwa wskazuje — to zautomatyzowane elementy instalacji C.O., których zadaniem jest usuwanie z niej pary wodnej, powietrza i innych gazów. Jak realizują one to zadanie i dlaczego warto je zakupić właśnie u nas? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym jest odpowietrznik?

Odpowietrznik do grzejników to niewielki...

Odpowietrzniki — jak sama nazwa wskazuje — to zautomatyzowane elementy instalacji C.O., których zadaniem jest usuwanie z niej pary wodnej, powietrza i innych gazów. Jak realizują one to zadanie i dlaczego warto je zakupić właśnie u nas? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym jest odpowietrznik?

Odpowietrznik do grzejników to niewielkie urządzenie, które odprowadza powietrze z instalacji wodnych. Umieszcza się go możliwie najwyżej, aby gaz w naturalny sposób przedostał się do zaworu wylotowego. Modele dostępne w naszej ofercie są bardzo proste w montażu. Wyposażono je w klasyczny króciec o średnicy 1/2 cala, dzięki czemu wystarczy uszczelnić i nakręcić na rurę instalacyjną. Oferujemy Państwu dwa rodzaje tych urządzeń. Są to:

  • odpowietrzniki grzejnikowe automatyczne, które wyposażone są w specjalny mechanizm automatycznie zwiększający i zmniejszający swoją objętość,

  • odpowietrzniki ręczne, które wyposażone są w specjalne pokrętło, a używa się ich do okresowego odprowadzenia nadmiaru gazu z instalacji.

Jaki odpowietrznik warto wybrać?

W naszej ofercie znajdują się odpowietrzniki do grzejników, które charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami pracy. Na co zatem warto zwrócić uwagę, chcąc nabyć konkretny model?

  1. Ciśnienie maksymalne — standardowe instalacje wodne (np. grzewcze) są zaprojektowane z myślą o ciśnieniu wynoszącym maksymalnie kilka bar. Odpowietrzniki grzejnikowe powinny być dobrane tak, aby wytrzymać nawet znacznie większe, okresowe ciśnienie.

  2. Temperatura maksymalna — wybierając odpowietrznik do instalacji C.O., trzeba pamiętać, że okresowo temperatura cieczy roboczej może dojść nawet do 100 stopni Celsjusza. Dlatego urządzenie to powinno wytrzymać oddziaływanie nawet tak dużej energii cieplnej.

  3. Sposób działania — urządzenia automatyczne sprawdzą się w przypadku instalacji domowych i przemysłowych. Z kolei odpowietrzniki ręczne będą idealnym uzupełnieniem dla dużych, często przemysłowych układów grzewczych.

Jak działają odpowietrzniki do instalacji C.O.?

Odpowietrzniki zaprojektowane są tak, aby odprowadzić z instalacji jedynie zbierający się gaz. Odprowadzenie wody byłoby w tym przypadku niekorzystne, gdyż zwiększałoby ryzyko poparzenia, zniszczenia elewacji, a także nieoczekiwanego wzrostu temperatury cieczy roboczej. W naszej ofercie znajdują się też grupy bezpieczeństwa, które składają się z:

  • manometru,

  • zaworu bezpieczeństwa,

  • wbudowanego odpowietrznika.

Dlatego odpowietrzniki do grzejników, które są dostępne w naszej ofercie, wyposaża się bardzo często w specjalne, higroskopijne wkładki. W przypadku zalania ich przez wodę odpływ jest natychmiast uszczelniony, dzięki czemu ciecz nie zostaje odprowadzona z instalacji. Warto dodać, że wkładki te wracają do poprzedniego stanu po upływie czasu niezbędnego do ich wyschnięcia. Większość z nich zmniejsza swoją objętość już po 24 godzinach.

Reasumując, oferujemy Państwu sprawdzone i niezawodne systemy odpowietrzające, dzięki którym zadbanie o prawidłowy stan instalacji grzewczej będzie jeszcze łatwiejsze.

Więcej

Odpowietrzniki Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów