Pompy C.O., C.W.U.

Różnego rodzaju pompy obiegowe okażą się obowiązkowe w tworzeniu ekonomicznej instalacji grzewczej. Nasz sklep w ofercie, posiada szeroki wybór pomp, sterowników oraz akcesoriów do pomp. Urządzenia różnią się odpowiednimi parametrami oraz są uzależnione od specyfiki systemu. Warto jednak zadbać kompleksowo o system, więc wybrać odpowiednie pompy...

Różnego rodzaju pompy obiegowe okażą się obowiązkowe w tworzeniu ekonomicznej instalacji grzewczej. Nasz sklep w ofercie, posiada szeroki wybór pomp, sterowników oraz akcesoriów do pomp. Urządzenia różnią się odpowiednimi parametrami oraz są uzależnione od specyfiki systemu. Warto jednak zadbać kompleksowo o system, więc wybrać odpowiednie pompy do kotłów, c.w.u., co pozwoli na utrzymywanie ciepłej temperatury bieżącej wody, jednakże również nie można zapominać o tak samo ważnej pompie do instalacji co. Pompy do piecy znajdujące się w ofercie sklepu to przede wszystkim produkty umożliwiające wysoką oszczędność. Wykazują się niskim poborem mocy oraz efektownym korzystaniem z energii cieplnej. Pompy do kotłów co umożliwiają wykorzystanie mniejszych średnic przewodów odprowadzających, w efekcie uzyskiwana jest mniejsza bezwładność systemu oraz sprawniejszy obieg medium w grzewczej instalacji. Dobrej jakości pompa wykaże się nie tylko oszczędnością, ale również cichą pracą oraz wytrzymałością.

Więcej

Pompy C.O., C.W.U. Jest 13 produktów.

Podkategorie

  • Pompy c.o., cwu

    Dostępne w naszej ofercie pompy obiegowe to produkty znanych firm, stosowane głównie do systemów centralnego ogrzewania, ale także do instalacji solarnych (przykładem pompa obiegowa Ferro 25-40). Każda pompa CO różni się określonymi parametrami i jest uzależniona od specyfiki danej instalacji grzewczej. Pompa obiegowa Diamond to przykład produktu o wysokiej klasie energetycznej i wysokim wskaźniku energooszczędności. Tego typu urządzenie wyposażone jest także w nowoczesne elementy do sterowania, w tym przede wszystkim czytelny wyświetlacz LED pokazujący aktualny pobór mocy oraz stan pracy. Z kolei pompa CO marki Grundfos to urządzenie nowej generacji, stosowane głównie do instalacji wodnych - przede wszystkim ciepłej wody użytkowej w różnego rodzaju budynkach. Jest to pompa cyrkulacyjna, która zapewnia ciągłe krążenie ciepłej wody w instalacji. Zaletą urządzenia jest cicha praca, niskie zużycie energii oraz bardzo wysokiej jakości obudowa. Cena każdej pompy uzależniona jest od wielu parametrów.

  • Akcesoria do pomp

    Odpowiednia instalacja grzewcza nie zakończy się jedynie na zakupie świetnego pieca, systemu kominowego i pompy. Dużą rolę odgrywają akcesoria do pomp co. i cwu. Same instalacje grzewcze są wysoce skomplikowanymi systemami, które do efektownej eksploatacji potrzebują różnych elementów. Nasz sklep w swojej ofercie proponuje Klientom szeroką gamę produktów różnego rodzaju. Zalicza się do tego przede wszystkim osprzęt do pomp cwu. i co. Nieocenione okazują się przykładowo obejścia pompowe znajdujące się w ofercie naszego sklepu. W wielu przypadkach montaż pompy może okazywać się utrudniony, a nawet niemożliwy. W takich sytuacjach obejścia pompowe ułatwiają instalatorowi montaż. Same obejścia do pomp wykazują się przede wszystkim wytrzymałością oraz niskim poziomem hałasu. Ciśnienie w pompach może dochodzić do 4 barów. Temperatura pracy natomiast może chwilowo wynieść 110°C. (w normalnych warunkach wynosi od 0 - 90°C). Obejścia oferowane przez nasz sklep są dostępne w różnych wymiarach, aby Klient mógł dopasować je do swoich potrzeb.

  • Sterowniki do pomp

    Sterownik do pompy co, to urządzenie elektroniczne, które steruje pompą od pieca centralnego ogrzewania i włącza ją dopiero przy odpowiedniej temperaturze. Nie wszystkie piece są bowiem wyposażone w regulatory temperatury, a stosowanie ich jest nie tylko ułatwieniem dla nas ale i dłuższą żywotnością urządzenia jakim jest pompa. Jeżeli ustawimy wartość temperatury, przy której załączamy pompę CO, na ogólnie przyjętą 40°C, wtedy sterownik pompy co włączy ją kiedy temperatura w kotle osiągnie podaną wartość. Ustawiamy również temperaturę, przy której pompa powinna się wyłączyć aby przestała dostarczać ciepło z kotła do obiegu grzewczego. Bardzo ważną funkcją, którą posiadają regulatory temperatury jest opcja Anty Stop, jest to praca poza sezonem grzewczym. Polega ona na automatycznym włączaniu się pompy co 10 dni na kilka minut, dzięki temu pompa nie zastanie się przez długie miesiące. Wartą wspomnienia jest również funkcja Anty Zamarzanie, dzięki której pompa włączy się kiedy temperatura spadnie do 5°C. Cena waha się w granicach 80-300 zł, wyższa cena to między innymi możliwość sterowania kilkoma pompami jednocześnie.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów