Kotły SETLANS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na kotły Setlans.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tego producenta takie jak: koły węglowe, na ekogroszek oraz pellet czy zgazowujące drewno. Są one dość tanie w porównaniu z konkurencją a ich jakość nie odbiega od innych wiodących marek. Kotły te sprawdzą się zarówno w nowym domu jak i przy renowacj...

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na kotły Setlans.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tego producenta takie jak: koły węglowe, na ekogroszek oraz pellet czy zgazowujące drewno. Są one dość tanie w porównaniu z konkurencją a ich jakość nie odbiega od innych wiodących marek. Kotły te sprawdzą się zarówno w nowym domu jak i przy renowacji, wymianie ogrzewania w starym budownictwie.

Kotły Setlans dolnego spalania na drewno - ekologiczne i ekonomiczne

Oferowane przez nas piece Setlans dolnego spalania na drewno to nowoczesna linia pieców centralnego ogrzewania. Charakterystyczną cechą tych urządzeń jest to, że proces spalania odbywa się w dolnej części kotła. Drewno umieszczone w komorze spalania pali się powoli, z dolnej warstwy do górnej, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie energii zawartej w drewnie oraz na redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

W kotłach dolnego spalania powietrze do spalania jest doprowadzane od dołu, co sprzyja dokładniejszemu wypalaniu się drewna i wytwarzaniu mniejszej ilości dymu w porównaniu do tradycyjnych kotłów górnych. Dzięki temu, że proces spalania jest dłuższy i odbywa się przy niższej temperaturze, kotły te są bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Urządzenia te są również przystosowane do dłuższej pracy na jednym załadunku, co zwiększa komfort użytkowania. Warto jednak pamiętać, że kotły dolnego spalania wymagają stosowania drewna o odpowiednim stopniu wilgotności – nie wyższym niż 20%. W naszej ofercie znajdziecie Państwo piece o wydajności 11kW, 12 kW i 15 kW.

Piece Setlans dolnego spalania na węgiel - wydajność na najwyższym poziomie

Dostępny w naszym sklepie nowoczesny kocioł Setlans zasypowy dolnego spalania na węgiel to urządzenie grzewcze, które łączy w sobie tradycyjne metody ogrzewania z najnowszymi technologiami. Kotły Setlans zaprojektowane są do spalania węgla, ale dzięki zastosowaniu dolnego spalania, proces ten jest bardziej efektywny energetycznie i ekologicznie niż w starszych modelach. Dolne spalanie oznacza, że powietrze niezbędne do spalania jest dostarczane od dołu paleniska, co sprzyja lepszemu rozprowadzeniu ognia i równomiernemu wypalaniu paliwa. Nowoczesne kotły tego typu z naszej oferty wyposażone są w systemy automatycznego sterowania, które regulują dopływ powietrza i utrzymują optymalną temperaturę spalania, co przekłada się na wyższą efektywność cieplną i redukcję emisji szkodliwych substancji.

Kotły Setlanes na pellet

Piec Setlans na pellet z naszej oferty to interesująca propozycja dla osób poszukujących ekologicznych i wydajnych rozwiązań ogrzewania domowego. Kotły na pellet firmy Setlanes są znane z automatyzacji procesu spalania, co przekłada się na komfort użytkowania i ekonomiczność. Pellet to biomasa i jest to paliwo odnawialne, które pozwala zmniejszyć ślad węglowy domostwa.

Kocioł Setlans o mocy do 15 kW do 30 kW wyróżnia się zaawansowanym, nowoczesnym projektem. Urządzenie to jest zgodne z normami klasy 5 oraz wymogami EcoDesign. Ponadto kotły z naszej oferty są umieszczone na liście produktów rekomendowanych przez program "Czyste Powietrze".

Piec Setlans na ekogroszek

Kotły na ekogroszek to rozwiązanie grzewcze cieszące się sporą popularnością ze względu na ich efektywność energetyczną i stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Ekogroszek, będący paliwem stosowanym w tych kotłach, to rodzaj węgla kamiennego o granulacji zbliżonej do groszku, który cechuje się wysoką kalorycznością oraz niską emisją szkodliwych substancji, szczególnie w porównaniu do tradycyjnego węgla. Jak działają kotły na ekogroszek z linii Setlans?

Kotły na ekogroszek z naszej oferty są wyposażone w specjalne podajniki, które dostarczają paliwo z zasobnika do komory spalania. Proces spalania jest automatyczny i może być precyzyjnie kontrolowany, co zwiększa efektywność kotła i pozwala na utrzymanie stałej temperatury.

Kotły centralnego ogrzewania w nowoczesnej linii SETLANS produkowane są od 2012 roku.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Kon-Bud działa na polskim ryku od 1995 roku.

Więcej

Kotły SETLANS Jest 16 produktów.

Podkategorie

 • Setlans BIOFUEL

  Kocioł Setlans BIOFUEL to doskonała, nowoczesna konstrukcja.
  Kocioł spełnia wymagania klasy 5 i EcoDesign.

 • Setlans EKO5

  Kotły Setlans EKO5 z automatycznym podajnikiem paliwa. Paliwo dostarczane jest z zasobnika do retorty podajnikiem ślimakowym.

 • Setlans MULTIFUEL

  Kotły Setlans MULTIFUEL przeznaczone są do pracy w instalacjach centralnego ogrzewania grawitacyjnych lub pompowych, w których temperatura wody na wylocie z kotła nie przekracza 900 C. Znajduje on zastosowanie głównie w domach jednorodzinnych, punktach usługowych i handlowych, warsztatach, małych gospodarstwach wiejskich itp. Kocioł może być montowany wyłącznie w układzie otwartym (naczynie przelewowe) wg PN-91/B-02413.

 • Setlans SELVAN

  Kocioł Setlans SELVAN to nowoczesny kocioł zasypowy dolnego spalania na drewno. Dostępne moce: 11kW, 15kW i 21kW.

  Wydajne energetycznie kotły na drewno to wizytówka naszej firmy. Dostępne w naszej ofercie modele wyróżniają się wysoką solidnością wykonania, sprawnością, a także innowacyjną technologią, dzięki której zapewnią one stały dopływ ciepła do instalacji centralnego ogrzewania i C.W.U.

  Wygodna obsługa pieca na drewno

  Każdy dostępny u nas piec na drewno wyróżnia się bardzo dużą sprawnością. Kotły dostępne są w wariancie 11, 15 i 20 kW. Dzięki temu łatwiej można dopasować je do potrzeb energetycznych wybranego budynku. Kotły zasypowe posiadają mechaniczny system czyszczenia rusztu, dzięki któremu można szybko, sprawnie i bez zbędnego brudzenia dłoni usunąć resztki niespalonego paliwa. Na uwagę zasługuje również jakość wykonania kotłów. Każdy wchodzący w skład naszej oferty piec na drewno posiada wymiennik ciepła zbudowany z wytrzymałej, bo aż 6 mm blachy kotłowej. Biorąc pod uwagę niższą temperaturę spalania paliwa, kocioł na drewno może cechować się dużo większą niezawodnością niż analogiczne kotły węglowe. Nasze kotły posiadają bardzo dużą komorę spalania, dzięki której można ograniczyć do minimum liczbę podań paliwa. Dzięki wysokiej stałopalności paliwo osiąga stałe tempo spalania. Oznacza to, że nawet w przypadku jednorazowego podania dużej ilości drewna, ilość uzyskanego w trakcie spalania ciepła utrzymuje się na stałym poziomie.

  Reasumując, każdy wchodzący w skład naszego asortymentu kocioł na drewno, to funkcjonalna, bezpieczna i niezawodna konstrukcja zapewniająca właściwą ilość ciepła w zimne, jesienne i zimowe dni.

 • Setlans MULTILOG
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów