Alfa

Urządzenia niedostępne.

Alfa to automatyczny kocioł pelletowy spełniający normy ekologiczne 5 Klasy i Ecodesign.

Dostępne moce grzewcze: 12, 17, 22, 30 kW

Paliwo:  pellet drzewny 6-8mm

Kotły Defro na pellet drzewny to nowoczesne urządzenia posiadające klasę energetyczną A+ i odpowiadające klasie emisji 5. Stalowe kotły z podajnikiem przeznaczone...

Urządzenia niedostępne.

Alfa to automatyczny kocioł pelletowy spełniający normy ekologiczne 5 Klasy i Ecodesign.

Dostępne moce grzewcze: 12, 17, 22, 30 kW

Paliwo:  pellet drzewny 6-8mm

Kotły Defro na pellet drzewny to nowoczesne urządzenia posiadające klasę energetyczną A+ i odpowiadające klasie emisji 5. Stalowe kotły z podajnikiem przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego i zamkniętego. To automatyczne piece przystosowane na przykład do ogrzewania domów jednorodzinnych, warsztatów czy niewielkich ośrodków wypoczynkowych. Urządzenia opalane pelletem posiadają zasobnik paliwa i pozostałe elementy podające pod zamkniętą obudową. Dzięki temu ich praca jest dosyć cicha.

Nowoczesne i wydajne kotły Alfa

Kotły Alfa zostały wyposażone w zaawansowaną automatykę sterującą procesem spalania, przez co ich użytkowanie jest wygodne i proste. Piece od marki Defro produkowane są z wysokiej jakości blachy o grubości 6 mm, posiadającej atest. Co ważne, w komorze paleniskowej obecne są ceramiczne katalizatory, których zadaniem jest stabilizacja procesu spalania. Dzięki nim, spalanie pelletu okazuje się skuteczniejsze. Kotły Defro wyposażone są także w czujniki rezerwy paliwa. W przypadku, kiedy jest go za mało, urządzenie zatrzymuje swoje działanie i włącza się po zasypaniu kotła. Palnik wykonany jest ze stali żaroodpornej, która charakteryzuje się wysoką trwałością. Ponadto producent dołączył do każdego z produktów zestaw hydrauliczny z pompą oraz zaworem termostatycznym- temperaturowym. Kocioł Alfa II składa się z korpusu kotła oraz układu podawania paliwa znajdującego się w obudowie. Na korpus kotła składa się także:

 • komora spalania,

 • komora popielnika,

 • wymiennik ciepła,

 • kanał odprowadzania spalin.

Kotły na pellet Defro- wyposażenie

Jeżeli chodzi o wyposażenie podstawowe, to piec Defro na pellet drzewny posiada:

 • automatyczny system oczyszczania,

 • zapalarkę paliwa,

 • wentylator wyciągowy,

 • sterowanie APC 3 Adaptive Control,

 • zasobnik na paliwo,

 • szufladę na popiół,

 • stopki poziomujące,

 • palnik z funkcją czyszczenia rusztu.

Ponadto, za dodatkową opłatą dokupić można takie udogodnienia jak: regulator pokojowy, moduł GSM, dodatkowy sterownik zaworu mieszającego czy zawór upustowy bezpieczeństwa termicznego z automatycznym napełnieniem serii 544.

Kotły Alfa II- przeznaczenie

Koty Defro na pellet drzewny zostały zaprojektowane z myślą o instalacji w otwartych systemach grzewczych (według normy PN-B-024 13:1991). Inną opcją jest montaż w systemie grzewczym zamkniętym. W tym wypadku niezbędne jest jednak użycie zabezpieczenia, które spełnia wymagania norm PN-EN 12828 oraz PN-EN 303-5. Ponadto ciśnienie robocze może wynieść maksymalnie 2,5 bar. Piece tej marki sprawdzą się doskonale do ogrzewania domów jednorodzinnych, obiektów mieszkalnych, jak i niewielkich obiektów użyteczności publicznej. Dzięki użyciu wymiennika ciepła piec może też działać wraz z instalacją wody ciepłej.

Urządzenia od marki Defro- zalety

Piece marki Defro to solidne i wytrzymałe urządzenia, które posłużą swoim użytkownikom przez długie lata. Modele te wyróżniają się wysoką sprawnością. Na ich komfort użytkowania wpływa funkcja automatycznego wybierania popiołu i sadzy. Dużym atutem tych produktów jest też automatyczne czyszczenie wymiennika i palnik samoczyszczący. Piece te mają dużą komorę spalania, ponadto są łatwe w obsłudze i konserwacji. Warto dodać, że producent udziela 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Więcej

Alfa Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów