Kotły Junkers

Instalacje gazowe wymagają zastosowania bezpiecznych i sprawdzonych kotłów grzewczych. Junkers to marka, obok której nie da się przejść obojętnie. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno kotły tego producenta, jak i szeroki zestaw osprzętu, który wraz z nimi pozwala zaprojektować kompletną, grzewczą instalację gazową. Zapraszamy do zapoznania si...

Instalacje gazowe wymagają zastosowania bezpiecznych i sprawdzonych kotłów grzewczych. Junkers to marka, obok której nie da się przejść obojętnie. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno kotły tego producenta, jak i szeroki zestaw osprzętu, który wraz z nimi pozwala zaprojektować kompletną, grzewczą instalację gazową. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Kotły Junkers — piece wysokiej jakości

Zacznijmy od tego, że kocioł Junkers to synonim jakości. Opinia ta nie wzięła się znikąd. To obecnie jeden z najpopularniejszych producentów kotłów gazowych na terenie Polski. Dostarcza on również piece kondensacyjne, które charakteryzują się zwiększoną zdolnością do odzyskiwania ciepła. Piec taki składa się z trzech podstawowych elementów:

  • komory spalania, w której dochodzi do przetwarzania gazu dostarczanego z sieci w energię cieplną,
  • ciągu odprowadzającego spaliny,
  • wymiennika ciepła, który odzyskuje ciepło wprost ze spalin i przekazuje je do instalacji.

Dzięki temu rozwiązaniu piece gazowe Junkers wyróżniają się maksymalną efektywnością pracy, która przekłada się na obniżenie rachunków za gaz.

Jak zbudowane są kotły marki Junkers?

Ogólna zasada pracy kotłów gazowych pozostaje niezmieniona. Klasyczny piecyk gazowy Junkers pozyskuje ciepło ze spalania gazu. Tempo tego procesu, a co za tym idzie — ilość generowanej temperatury, można regulować. Dzięki temu kocioł gazowy Junkers może pracować ze zmienną intensywnością, dostosowując szybkość spalania do zapotrzebowania na ciepło.

Warto dodać, że w naszej ofercie znajdują się różne rodzaje kotłów. Najpopularniejszy z nich to piec gazowy dwufunkcyjny Junkers, który wytwarza ciepło niezbędne do:

  • zasilenia instalacji centralnego ogrzewania, czyli tej, która jest odpowiedzialna za przekazywanie ciepła wprost do pomieszczeń,
  • zasilenia instalacji wody użytkowej, czyli tej, którą wykorzystujemy w trakcie kąpieli, mycia naczyń itd.

Nowoczesny piec gazowy dwufunkcyjny Junkers to urządzenie, które ma pewną przewagę nad klasycznymi kotłami jednofunkcyjnymi. Jaką? Otóż w jednej, kompaktowej obudowie mieści on komponenty niezbędne do zasilenia C.O. i C.W.U. W praktyce oznacza to, że montując ten Junkers piec gazowy, użytkownik oszczędza czas, pieniądze i przede wszystkim przestrzeń.

Co jeszcze możemy Państwu zaproponować?

Nowoczesny kocioł Junkers to tylko część naszej oferty. Oprócz niego oferujemy kompletne zestawy sterowniczo-montażowe, dzięki którym łatwiej wpiąć go w instalację grzewczą domu lub mieszkania. Wraz z kotłem oferujemy:

  • zasobnik c.w.u., dzięki któremu istnieje możliwość podgrzania wody użytkowej wykorzystywanej np. do kąpieli,

  • zestaw czujników, umożliwiających dostosowanie temperatury pracy kotła do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dlaczego Junkers piec gazowy powinien współpracować z czujnikiem? Ponieważ dzięki niemu temperatura jest automatycznie dostosowywana do zakresu ustalonego wcześniej przez użytkownika. Oznacza to, że na zużycie gazu wpływ zaczyna mieć m.in. temperatura. Tym samym w porze letniej lub wiosennej piece gazowe Junkers zużywają znacznie mniej paliwa, a nawet nie zużywają go wcale, wykluczając gaz niezbędny do podgrzania temperatury w zasobniku C.W.U. Warto dodać, że piecyk gazowy Junkers może dzięki zastosowaniu czujnika ograniczyć ilość spalanego gazu nawet o kilkadziesiąt procent.

Reasumując, kocioł gazowy Junkers to sprawdzony i skuteczny sposób na ogrzanie domu oraz mieszkania, ale też na zaoszczędzenie energii niezbędnej do utrzymania komfortu termicznego w jego wnętrzu.

Kotły Junkers to komfort oraz oszczędność. Wybierając kocioł gazowy Junkers, wybierasz ponad 100-letnią tradycję i doświadczenie producenta. W naszej ofercie znajdują się kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne. Niezależnie od rodzaju, możesz być pewny wysokiej jakości wybranego kotła Junkers. Konwencjonalny kocioł gazowy firmy Junkers to niezawodne urządzenie, które zawsze zapewni Ci ciepło. Jest tani i łatwy w użytkowaniu. Dzięki zastosowanej technologii, nie musisz martwić się o kwaśne skropliny. Z kolei kondensacyjny kocioł gazowy Junkers to rozwiązanie dla tych, którzy poszukują długotrwałej oszczędności w ogrzewaniu. Kotły kondensacyjne odzyskują energię ciepła skraplania, która trafia z powrotem do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu, urządzenie jest wysoce ergonomiczne. Bez względu na rodzaj wybranego kotła gazowego, firma Junkers zapewnia użytkownikom wysoki komfort i minimalne koszty. Ciepło nigdy nie było tak przyjemne i tanie! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotłów Junkers.

Więcej

Kotły Junkers Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów